Do posledního závodu Turné prošli Koudelka, Kožíšek a Polášek - iDNES.cz

Šestý muž průběžného pořadí Turné Koudelka sice nenapodobil druhé místo z kvalifikace na třetí díl v Innsbrucku, ale po skoku 127,5 metru postoupil do závodu bez problémů z 19. pozice. Kožíšek obsadil 35. a Polášek 45. příčku. Hlava zůstal sedm míst za postupovou padesátkou.

ONLINE: poslední závod Turné čtyř můstků

závod z Bischofshofenu budeme sledovat v podrobné reportáži

Kvalifikaci vyhrál díky skoku 143 m druhý muž Turné Markus Eisenbichler z Německa. Japonec Rjoju Kobajaši, jenž se může stát po Svenu Hannawaldovi a Kamilu Stochovi třetím mužem historie, který vyhraje všechny čtyři závody Turné, byl třetí.

Sedmou pozici obsadil Polák Dawid Kubacki, jenž z vyššího nájezdu skočil 145 metrů a překonal o půl metru rekord můstku.

První kolo závodu, které se na rozdíl od předchozích tří nebude skákat k.o. systémem, začne v 17:00.