Frolík a Rittich byli oporami Calgary, Voráček s Gudasem slavili gól - iDNES.cz

V úterý Calgary rozneslo díky šestigólové třetí třetině a výjimečnému výkonu forvarda Johny Gaudreaua (3+3) soupeře z New Jersey vysoko 9:4 a v pátek formu potvrdilo i proti Rangers. Triumf 5:1 tentokrát pro změnu pěti zápisy (2+3) režíroval Matthew Tkachuk.

V bráně kanadského celku se potřetí za sebou objevil český gólman David Rittich a pokaždé slavil výhru, proti New Yorku zastavil 24 z 25 střel. Překonat jej dokázal pouze obránce Neal Pionk, jenž ve 12. minutě srovnával průběžné skóre na 1:1. Domácí rozhodli dvěma zásahy ze druhé třetiny a výsledek si navíc pojistili dalšími dvěma zásahy ze třetího dějství.

U rozdílové akce duelu z 23. minuty od Tkachuka si asistenci připsal i Michael Frolík (12:14, 1+1, +3, 2 střely), jenž se v 46. minutě svou 14. trefou sezony dostal i mezi střelce. Z bezprostřední blízkosti brány po skvělé zadovce Tkachuka český útočník snadno přehazoval ležícího gólmana Alexandara Georgijeva.

Zámořští novináři vyhlásili první hvězdou produktivního Tkachuka a post druhé a třetí hvězdy patřil českým zástupcům Frolíkovi a Rittichovi. Posledně jmenovaného gólmana čtyřmi pokusy v dresu Rangers prověřil Filip Chytil (14:44, -1, 4 střely). Výhra dostala Calgary přes San Jose zpátky do čela Pacifické divize i celé Západní konference.

Přestože mělo domácí Toronto proti Philadelphii výraznou střeleckou převahu 51:29, výsledek divokého utkání bez obran byl těsný 7:6. Flyers navíc v polovině duelu i díky produktivitě českého dua Jakub Voráček (21:55, 1+0, +1, 1 střela) - Radko Gudas (17:56, 1+1, -1, 2 střely) drželi průběžný stav 2:5 a s úspěchem Maple Leafs to tehdy vůbec nevypadalo valně. Jak Voráček, jenž se do sestavy vrátil po vypršení dvouzápasové suspendace za faul, tak Gudas své branky vstřelili záhy po vyhraných buly v útočném pásmu.

Výsledky a české zářezy

Toronto - Philadelphia 7:6 (za hosty Voráček 1+0, Gudas 1+1), Columbus - Carolina 3:0 (host. brankář Mrázek kryl 17 z 19 střel), Vancouver - New Jersey 2:3SN, Colorado - Anaheim 3:5, Calgary - NY Rangers 5:1 (Frolík 1+1, brankář Rittich kryl 24 z 25 střel), Dallas - Vegas 1:2.

Těsně před druhým odchodem do kabin ale kanadský celek vrátila do hry dvěma trefami posila z LA Jake Muzzin. Ofenzivně laděný obránce si vylepšil sezonní bilanci 6. a 7. gólem a celkově si odnesl tři body (2+1). Ve třetí třetině se naopak premiérovou brankou sezony připomněl slovenský obránce Toronta Martin Marinčin - 5:5 - a velký obrat skóre pak završil dvěma zásahy útočník Auston Matthews.

Jako poslední si vzal slovo hostující James van Riemsdyk, jeho kontaktní trefa z 59. minuty jíž završil hattrick však již pouze kosmeticky upravila skóre. Na vyrovnání už Philadelphii nezbyl čas.

Sestavy:
Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, Fedun, Lovejoy, Oleksiak – Hintz, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Dickinson, L'Esperance – Faksa, Comeau, Cogliano – Spezza, B. Ritchie, Ničuškin.
Sestavy:
M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare, Reaves.

21:15 J. van Riemsdyk (Gudas, Patrick)
28:26 J. van Riemsdyk (Giroux, Couturier)
32:29 Gudas (Hägg, Couturier)
33:27 Gostisbehere (Giroux, Konecny)
58:46 J. van Riemsdyk (Giroux, Gostisbehere)
Sestavy:
Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Muzzin, Holl, Marinčin – Marner, Tavares (A), Marleau (A) – W. Nylander, Matthews, A. Johnsson – Co. Brown, Kadri, Moore – Hyman, F. Gauthier, Ennis.
Sestavy:
Elliott (Hart) – Sanheim, Provorov, P. Myers, Gostisbehere, Gudas, Hägg, MacDonald – Voráček (A), Couturier, Lindblom (C) – Giroux, Patrick, J. van Riemsdyk – Konecny, Laughton, M. Raffl (A) – Knight, Varone.

Sestavy:
Markström (Demko) – Edler, Ch. Tanev, Brisebois, Stecher, Sautner, Biega – Eriksson, Horvat, Goldobin – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Gaudette, Virtanen – Schaller, M. Granlund, Motte.
Sestavy:
Blackwood (Schneider) – A. Greene, Severson, Butcher, C. Carrick, White, Santini – Coleman, Zajac, Noesen – Agostino, Rooney, Palmieri – Stafford, Pietila, J. Anderson – Tangradi, M. McLeod, Gabriel.

Sestavy:
Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Nutivaara, McQuaid, Harrington – Atkinson (A), Dubois, Panarin – J. Anderson, Duchene, Dzingel – Jenner, Riley Nash, N. Foligno (C) – Dubinsky, Wennberg, Bjorkstrand.
Sestavy:
Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, de Haan, H. Fleury (C) – Williams, Aho, Niederreiter – T. Teräväinen (A), J. Staal, Svečnikov – Martinook, Wallmark, Ferland – B. McGinn, McKegg, Foegele.

Sestavy:
Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Fantenberg – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Czarnik, Jankowski, S. Bennett – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.
Sestavy:
Georgijev (H. Lundqvist) – Shattenkirk, Skjei, Pionk, M. Staal, DeAngelo, Br. Smith (A) – Vesey, Zibanejad, Kreider – Naměstnikov (A), R. Strome, Chytil (A) – Bučněvič, B. Howden, Lemieux – Fast, L. Andersson, C. Brickley.

Sestavy:
Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Barrie (A), Cole, Nemeth, Zadorov – Compher, MacKinnon (A), Brassard – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Jost, Kerfoot – G. Bourque, Agozzino, Andrighetto.
Sestavy:
Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm, Fowler, Ja. Larsson, Holzer, Jaycob Megna – Sprong, Getzlaf (C), N. Ritchie – Silfverberg, D. Shore, Rakell – Perry (A), Henrique, Terry – Rowney, D. Grant, Jones.

4.Dallas7137529179:17579
5.Minnesota7133830192:20974