Giovanni Auletta, ČTK/AP

Už jistá vítězka celkového pořadí Světového poháru a vedoucí žena disciplíny Mikaela Shiffrinová byla po prvním kolem čtvrtá. Konečné třetí místo jí zatím na zisk malého křišťálového glóbu za disciplínu zatím nestačilo.

Žádná z trojice českých lyžařek na domácí trati do finálové třicítky nepostoupila. Nejlepší z nich Gabriela Capová obsadila 51. místo s odstupem 5,71 za Vlhovou. Mnohonásobná zlatá medailista z deaflympiád Tereza Kmochová skončila na 54. místě, Kateřina Pauláthová svou jízdu nedokončila.

Petra Vlhová předvedla vynikající výkon

Marco Tacca, ČTK/AP

Kolem cílového svahu a dojezdu je záplava slovenských vlajek a při jízdě hvězdy z pod Tater bylo pořádně hlučno. "Po velmi dlouhé době jsem slyšela fandění při jízdě. Dodalo mi to sílu a možná jsem ještě zrychlila. Cítím velkou podporu," pochvalovala si.