Hodně zajímavé duely se však odehrávaly také na opačném pólu tabulky. Tak například Vítkovice zvládly důležitý souboj s předposledním Litvínovem, zvítězily 5:3 a v tabulce se mu vzdálily na rozdíl čtyř bodů.

Šanci opustit poslední příčku promarnily Pardubice, kterým nepomohl ani navrátilec a srdcař Tomáš Rolinek - soupeř z Třince byl i nad jeho síly a Oceláři vezou domů těsnou výhru 3:2.

Interesantní bitva se odehrávala v Kladně, jež hostilo Kometu. Došlo tedy na souboj Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance a Rytíři v něm potvrdili, že se jim doma daří: uspěli jasně 5:1 a v tabulce drží desáté místo, zatímco Brno kleslo na šestou pozici.

Slaví také Olomouc, která po postupu do finále Ligy mistrů vrátila zpátky na zem Hradec Králové. Ten na Hané padl 0:2 a v tabulce má na soupeře už jen tříbodový náskok.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 2.4

Mladá Boleslav o vítězství rozhodla v posledních deseti minutách. Rozhodující gól vstřelil v čase 50:15 Zbořil, který dostal chytrou příhrávku od Klepiše a přesně pálil pod horní tyčku. Necelé dvě minuty před koncem potvrdil výsledek gólem do prázdné Skalický. Vary hrály dobře, ale nebyly produktivní, zato soupeř dvakrát vedl o dva góly a upevnil si pozici v elitní šestce.

Tipsport extraliga 2019/2020
37. kolo 17. 1. 2020 17:30
zápas skončil v normální hrací době

Rozhodčí: René Hradil, Pavel Obadal - Tomáš Pešek, Ondřej Malý. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 29:30. Počet diváků: 3774

Přejít na on-line reportáž

Vítkovice - Litvínov 5:3

Klíčové okamžiky vyrovnané bitvy, ve které bylo poznat, že jde o hodně, přišly na konci druhé třetiny. V čase 36:15 využil přesilovku domácí Indrák, jenž jemně tečoval Štenclovu ránu od modré, a pak zblízka nadvakárt zvýškl na 4:2 Mallet. Litvínovu se ve třetí třetině podařilo díky Jánošíkovi vstřelit kontaktní gól, ale při hře bez brankáře inkasovali popáté a bylo rozhodnuto.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Zbyněk Kubičík - Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 36:28. Počet diváků: 5335

Olomouc - Hradec Králové 2:0

Utkání rozhodl moment ze 21. vteřiny, kdy domácí skórovali z první akce, na jejímž konci Musil zblízka bekhendem zamířil pod břevno. Ve vyrovnaném a bojovném zápase se Hradci podařilo dostat puk do sítě zkraje třetí třetiny, ale sudí ho neuznali, protože šlo o úmyslné kopnutí. A tak na konci duelu rozhodl Klimek, jenž sám před gólmanem zamířil mezi Mazancovy betony.

37. kolo 17. 1. 2020 18:00

Rozhodčí: Robin Šír, Roman Svoboda - Jaromír Bryška, Jakub Frodl. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 20:25. Počet diváků: 3721

Liberec - Plzeň 7:1

Liberec soupeře rozdělal v polovině první třetiny, kdy se v krátkém sledu trefili Bulíř s Vlachem. Když prvně jmenovaný zkraje druhé části vstřelil třetí gól domácích v přesilovce, začala Plzeň tušit, že body nevybojuje. Když ve 32. minutě během čtrnácti vteřin přidali další dva góly Hanousek s Hudáčkem, bylo to definitivní. Velký zmar Škody mírnil v závěru brankou na 1:7 Rob. Na ostudě to však neubralo.

Rozhodčí: Petr Lacina, Lassi Heikkinen - Jiří Ganger, David Klouček. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 24:17. Počet diváků: 7308

Pardubice - Třinec 2:3

Pardubice jako častokrát vedly, na konci první třetiny je rozveselil Poulíček, jenž tečoval Hollandovu ránu od modré. Jenže pak úřadoval Wolski. Nejdřív vyrovnal v přesilovce příklepem po obrovském tlaku a pak proměnil trestné střílení krásným blafákem do bekhendu, jenž změnil na blafák forhendový. Poulíček zkraje třetí části vyrovnal, ale v čase 51:14 rozhodl Kovařčík ranou po zemi mezi betony Kacetla.

Rozhodčí: Daniel Pražák, Tomáš Veselý - Milan Jindra, Michal Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 27:32. Počet diváků: 7294

Kladno - Kometa 5:1

Možná byste tomu nevěřili, ale až do 48. minuty se hrálo 0:0, pak se ale rozjel gólový festival. Důležitá byla pochopitelně úvodní trefa z hole Stacha, jenž po brejku skóroval po odrazu pod břevno. Chvíli nato zvýšil v přesilovce Strnad. A i když za čtyři minuty dokázal využít vyloučení Jágra hostující Plekanec ranou z mezikruží, drama se nekonalo. Kladno rivala srazilo dalšími třemi zásahy.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Petr Úlehla - Tomáš Brejcha, David Jelínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 26:23. Počet diváků: 5028