Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Petr Úlehla - Milan Jindra, Michal Zíka.

41. kolo 28. 1. 2020 17:30
zápas skončil na samostatné nájezdy

Rozhodčí: Roman Svoboda, Daniel Pražák - Tomáš Brejcha, David Jelínek.

Litvínov - Plzeň 5:1

Viktor Hübl oslavil pozici rekordmana v počtu odehraných utkání v extralize stylově. Dvěma góly pomohl rozebrat Plzeň. Střelecky se prosadil ve 22. minutě z mezikruží a pak ještě ve druhé třetině kličkou do forhendu, na kterou Dominik Frodl neuměl zareagovat. Skóre otevřel František Gerhát v osmnácté minutě, ve druhé třetině ještě reagoval Milan Gulaš dorážkou vlastní střely, ale na víc Plzeň neměla. Prosadil se i Akim Aliu, kanadská posila.

41. kolo 28. 1. 2020 17:20

Rozhodčí: Pavel Hodek, Tomáš Horák - Tomáš Gerát, Daniel Hynek.

Mladá Boleslav - Olomouc 3:0

Olomouc prohrála podruhé za sebou, proti Mladé Boleslavi se moc natrápila a její akce pokaždé skončily na gólmanovi Justinu Petersovi. Skóre otevřel ve dvanácté minutě Jan Stránský, když během přesilové hry napřáhl v levém kruhu. Tím dal i vítězný gól. Střela Adama Zbořila a následně Ondřeje Najmana ve druhé, respektive třetí třetině jen pojistily vítězství. Olomouc i dál drží desáté místo a pozici pro play off.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Jakub Šindel - Tomáš Pešek, Ondřej Malý.

Vítkovice - Zlín 1:0

Jeden gól stačil k tomu, aby se rozhodlo o výsledku, a diváci na něj čekali až do třetí třetiny. Střelu vítkovického obránce Blaže Gregorce od modré tečoval před bránou Roberts Bukarts, puk prošel mezi betony zlínského brankáře Libora Kašíka. Vítkovice i v úterý nastoupily ve speciálních dresech, kdy uctily trenéra Ivana Hlinku, jenž by na konci ledna oslavil 70. narozeniny. Zlín prohrál třetí utkání z posledních čtyř.

Rozhodčí: Robin Šír, Adam Kika - Rudolf Tošenovjan, Vladimír Rožánek.