CELÝ SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0. Rozhodl Hušbauer, hosté trefili tyč

Úřadující mistr tak napravil úvodní jarní porážku 0:1 v Jihlavě, dočkal se prvního vítězství pod novým trenérem Jindřichem Trpišovským a posunul se na druhé místo tabulky dva body před Olomouc a Liberec. Bohemians po teprve druhé prohře z posledních devíti kol klesli na sedmou příčku.

Video patří k placenému obsahu
Kupte si předplatné a sledujte sestřihy zápasů exkluzivně v průběhu přenosu.
CELÝ SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0
Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Slavia v mrazivém počasí začala aktivněji a celý první poločas diktovala tempo. Na konci osmé minuty rozehrál domácí Hušbauer přímý kop, po Škodově hlavičce se míč díky Součkově lehké teči dostal zpět k domácímu útočníkovi a ten propálil Fryštáka.

Červenobílí se radovali z vedoucí trefy, ale rozhodčí Proske šel ještě situaci zhlédnout na obrazovku vedle hřiště a po dvou a půl minutách trefu odvolal, neboť v ofsajdu stojící Souček clonil brankáři Fryštákovi ve výhledu. Video tak ve třetím utkání v české lize poprvé zrušilo gól.

Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu

Když se opět začalo hrát, dostal se málem do další šance Škoda, před nímž na poslední chvíli ukopla balon obrana. Po následném rohu hlavičkoval Souček a Bohemians skvělým zákrokem zachránil Fryšták.

Slavia měla dál převahu, ale do gólových šancí ji hosté moc nepouštěli. Až ve 37. minutě na zadní tyči neusměrnil míč mezi tyče Kúdela, na druhé straně pak mířil nepřesně Nečas.

Domácí nakonec přece jen šli ještě před pauzou do vedení. Šmíd v první minutě nastavení odvrátil dlouhý nákop jen k Hušbauerovi a ten povedenou střelou zpoza vápna zaznamenal svůj první ligový gól od září.

Slavia - Bohemians: Hušbauer se krásně trefil z kroku a Slavia vede 1:0

Po hodině hry mohli Bohemians nečekaně srovnat. Po Reiterově centru v 59. minutě vystřelil z první střídající Bartek a přízemní střelou trefil jednu tyč, od níž se míč odrazil do druhé a poté zpět do hřiště. Hostující záložník byl jen centimetry od toho, aby gólem oslavil 200. ligový zápas.

"Klokani" výrazně přidali a Slavia se najednou začala strachovat o tři body. O výhru ji nakonec mohl připravit Jugas, který nepochopitelně špatnou malou domů poslal do úniku hostující Kabajeva. Střídající útočník obešel Koláře, ale netrefil prázdnou branku. Na druhé straně v závěru vytáhl Stochovu ránu Fryšták.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Hušbauer. Rozhodčí: Proske - Moláček, Wilczek - Zelinka (video). ŽK: Jugas, Hromada, Hušbauer, Sýkora - Mašek. Diváci: 9648.

Sestavy:

Slavia: Kolář - Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (78. Sobol) - Souček - Stoch, Hromada (88. Ngadeu), Hušbauer, Zmrhal - Škoda (79. Necid). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (79. Záviška), Mašek (67. Kabajev), Vaníček (40. Bartek) - Nečas. Trenér: Martin Hašek st.

Sestavy

Domácí: O. Kolář – Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (77. Sobol) – Stoch, Hušbauer, Souček, Hromada (88. Ngadeu), Zmrhal – Milan Škoda (C) (79. Necid).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Jindřišek (C), M. Hašek – Vaníček (41. Bartek), Mašek (67. Kabajev), Reiter (79. Záviška) – Nečas.

Slavia - Bohemians: Po pěkné kombinaci pálil nebezpečně Stoch, Fryšták vyrazil
Slavia - Bohemians: Jugas daroval tutovku Kabajevovi, ten ji trestuhodně zahodil
Slavia - Bohemians: Kabajev poslal překvapivou střelu těsně vedle horního rohu brány
Slavia - Bohemians: Povedenou Hušbauerovu střelu zlikvidoval s problémy Fryšták
Slavia - Bohemians: Hašek napřáhl před vápnem, ale trefil jen Kolářovy rukavice
Slavia - Bohemians: Proskeho zlobí technika, opravuje si komunikátor
Slavia - Bohemians: Tyč – a tyč! Bartek v obrovské šanci zahrál kulečník o konstrukci brány
Slavia - Bohemians: Nečas vypálil po standardce pohotově, ale hodně nepřesně
Slavia - Bohemians: Kúdela ve velké šanci, ale míč do brány nedostal a srazil ho Fryšták
Slavia - Bohemians: Famózní Fryšták! Vychytal Škodovu hlavičku z bezprostřední blízkosti
Slavia - Bohemians: Škoda v další tutovce – po Hromadově centru netrefil bránu
Slavia - Bohemians: Slávisté před zápasem ocenili Dušana Šventa
SESTŘIHY: Sparta uhrála na Slovácku remízu, Brno porazilo Olomouc