Search

Seidlová na HMS postoupila do semifinále, soutěže rozjeli vícebojaři

Česká rekordmanka obsadila páté místo ve třetím rozběhu, který vyhrála nizozemská sprinterská hvězda Dafne Schippersová. Za rekordním výkonem z republikového šampionátu ve Stromovce zaostala o sedm setin. "Špatné to není, ale chtěla jsem trošku víc. Start byl takový divný, trochu se mi podlomila noha," zhodnotila výkon v rozběhu pro Českou televizi.

Nejrychlejší v rozběhu byla časem 7,11 Francouzka Carolle Zahiová.

Jednadvacetiletý Jan Doležal vstoupil do sedmiboje šedesátkou za 7,04, čímž o pouhé tři setiny zaostal za svým letošním maximem z republikového šampionátu. Po úvodní disciplíně mu patřila devátá příčka.

Vstup do pětiboje se z dvojice českých reprezentantek lépe vydařil Kateřině Cachové, která na 60 metrů překážek časem 8,20 zůstala jen tři setiny za svým nejlepším letošním výkonem a zařadila se na třetí místo. Eliška Klučinová proběhla trať za 8,65, což bylo čtrnáct setin za jejím osobním rekordem z této sezony. Po první disciplíně byla jedenáctá.

Vše o halovém MS v atletice 2018 najdete ZDE »