Třetí medaile z biatlonového MS juniorů. Davidová zlepšila střelbu a má stříbro

Mladou českou olympioničku překonala akorát Polka Žuková.

Otepää - Biatlonistka Markéta Davidová získala na juniorském mistrovství světa v Estonsku stříbrnou medaili ve sprintu na 7,5 kilometru. O 26 sekund byla rychlejší Polka Kamila Žuková, která zvítězila i ve čtvrtečním vytrvalostním závodu.

Olympioničce Davidové vyšel sprint mnohem lépe než individuální závod. V tom netrefila osm terčů a doběhla čtrnáctá, tentokrát na střelnici chybovala dvakrát. Vítězná Polka běžela jedno trestné kolo, bronzová Myrtille Begueová z Francie zastřílela čistě a ztratila na Davidovou dalších 26 sekund.

Česká výprava získala v Otepää třetí medaili. Štafeta dorostenců skončila druhá, jeden z jejích členů Vítězslav Hornig vybojoval ve sprintu bronz.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu v Otepää (Estonsko) - sprinty:

Juniorky (7,5 km): 1. Žuková (Pol.) 22:32,5 (1 trest. okruh), 2. Davidová (ČR) -26,0 (2), 3. Begueová (Fr.) -52,0 (0), …30. Vinklárková -3:15,4 (2), 52. Jurčová (obě ČR) -5:03,3 (2).

13:00 junioři (10 km).