Viktoria odevzdala body Mladé Boleslavi

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň doma překvapivě podlehli Mladé Boleslavi 1:2 a nabídli svému pronásledovateli Slavii Praha šanci stáhnout náskok na šest bodů - pokud Pražané v neděli doma porazí Zlín.

dnes 22:16

SDÍLEJ:

První šance Viktorie přišla v deváté minutě. Na Kovaříkův rohový kop si u zadní tyče vyskočil Řezník a zblízka mířil hlavou těsně nad. Hosté zahrozili z rychlého brejku, ale Marešovu střelu Kozáčik chytil. Na druhém straně vypálil z hranice šestnáctky Krmenčík, brankář Polaček však jeho tečovanou střelu nadvakrát zneškodnil. Viktoria se tlačila před branku hostů, ale chyběla jí přesná finální přihrávka.

FC Viktoria Plzeň x FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se snažila a rychlé protiútoky a po jednom z nich udeřila. Pět minut před přestávkou se Mareš se na konci brejkové akce protlačil středem plzeňské obrany a prudkou přízemní střelou k tyči překonal Kozáčika – 0:1. Trenér Vrba musel ještě na konci prvního poločasu střídat – ze hry odstoupil se zraněným kotníkem Krmenčík a nahradil ho Bakoš.

Další střídání přichystal plzeňský kouč o přestávce – v kabině zůstal Kolář a na trávník vyběhl do druhé půle Chorý. Plzeň byla blízko vyrovnání v 53. minutě. Bakoš přistrčil míč před šestnáctkou rozběhnutému Hrošovskému a jeho prudká střela jen o centimetry minuly levou tyč branky hostů. V 58. minutě fauloval hostující Komličenko a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Jenže Viktoria početní převahu nedokázala využít. Její hře chyběly přesnost i nápad, branku soupeře nedokázala ohrozit. Naopak z rychlého brejku do otevřené obrany střídající Kubínek překonal Kozáčika – 0:2. V závěrečném náporu Bakoš už jen snížil na 1:2.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1). Branky: 89. Bakoš - 40. Mareš, 79. Hubínek. Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Pochylý. ŽK: Šušnjar, Přikryl, Komličenko, Poláček. ČK: 58. Komličenko. Diváci: 8722.

Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hájek, Hubník (74. Zeman), Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, Kolář, Kovařík – Krmenčík (43. Bakoš). Trenér: Pavel Vrba.

Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Šušnjar, Chaluš, Křapka – Konaté (86. Konaté), Jánoš, Matějovský (66. Hubínek), Mareš, Přikryl (74. Ladra) – Komličenko. Trenér: Jozef Weber.

Autor: Václav Vacek