Čeští hokejisté v EHCh opět uspěli se Švýcary a vyhráli 4:1

Příbram - Čeští hokejisté uspěli i ve druhém utkání Euro Hockey Challenge v Příbrami proti Švýcarsku a zvítězili 4:1. Skóre otevřel premiérovou trefou v národním týmu osmnáctiletý útočník Martin Kaut a další branky přidali forvard Robert Kousal a obránce Adam Polášek. Švýcaři se prosadili až v 45. minutě za stavu 0:3 díky Damienu Riatovi. Výsledek pak ještě zpečetil necelé tři minuty před koncem při power play Robin Hanzl.

Další zápasy v přípravě na květnové mistrovství světa v Dánsku čekají hokejisty příští týden ve Francii. S tou se utkají pátek v 19:00 v Amiens a o den později od 20:45 v Cergy.

ČR - Švýcarsko 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. M. Kaut (Pyrochta, Mozík), 20. R. Kousal (Červenka, Horák), 33. Polášek (Orsava, A. Musil), 58. R. Hanzl - 45. Riat (Lammer). Rozhodčí: Šír, Hradil - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4023.

ČR: Bartošák - Mozík, Pyrochta, Klok, Polášek, T. Pavelka, Hrbas - Nestrašil, R. Hanzl, M. Stránský - R. Kousal, Horák, Červenka - Orsava, A. Musil, D. Šťastný - M. Kaut, Tomášek, Ordoš. Trenéři: Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Švýcarsko: Senn - Loeffel, Genazzi, Frick, Paschoud, Zryd, Geisser - Riat, Corvi, Lammer - Simion, Vermin, Mottet - Wick, Albrecht, Suri - Rossi, Ryser. Trenéři: Patrick Fischer, Tommy Albelin, Jan Cadieux a Christian Wohlwend.