Search

Sáchir - Sebastian Vettel ve Ferrari ovládl i druhý závod sezony formule 1 a vyhrál pod umělými světly v Bahrajnu. Do posledního kola ale odolával náporru nakoenc druhého Valtteriho Bottase v Mercedesu.

"Neměl jsme to pod kontrolou. Myslel jsem, že mě Valtteri dožene. Hlídal jsem si pneumatiky a ty fungovaly, Ale bylo to těsné," popsal německý jezdec dramatický finiš závodu.

Třetí dojel další pilot Stříbrných šípů, Lewis Hamilton, který přitom do Grand Prix vyrazil až z devátého místa.

V první trojici se dlouho držel i Kimi Räikkönen. Fin ale dostal v boxech špatný povel, předčasně vyjel a zranil přitom svého mechanika. Ten je nyní v péči lékařů na okruhu v Sáchiru. Fin po této kolizi už v závodě nepokračoval.