ŽIVĚ: Česko-Švédsko 1:2. Gól naděje střílí mladík Hronek

Čeští hokejisté hrají druhý zápas na světovém šampionátu.

Češi mačkají Švédy v šesti hráčích. Šulák nahazoval opět do předbrankového prostoru, Hellberg ale tentokráte drží puk bezpečně a nedovolil žádnou dorážku.

• 58:29

Postavení mimo hru českého týmu. Blíží se konec a Rittich už čeká na signál k opuštění svatyně.

• 57:22

Nyní je to tuhý boj o moc nad pukem. Švédové hrají velice jednoduše a pouze brání své obranné pásmo.

• 55:46

Góóóóóól!!! Skvělá rána Tomáše Hyky! První střela Filipa Hronka byla zblokována švédskou obranou, odražený puk předal Faksa Hykovi a ten trefil parádně. Další využitá přesilovka znamená stav 2:3.

• 55:06

Další faul na Libora Šuláka. Skvělým pohybem si tento český bek vykoledoval další faul. Nyní odchází na dvě minuty za podražení Magnus Paajaarvi.

• 54:02

Rittich podržel puk po nahození Kempeho. Do konce třetí třetiny zbývá 6 minut a my čekáme na závěrečný tlak Čechů.

• 53:56

Adam Larsson vypálil od modré po pasu Paajaarviho. Rittich střelu viděl a vyrazil do rohu kluziště.

• 52:26

Hykova šance! Po nahrávce zpoza branky od Faksy střílel Hyka z dobré pozice mezi kruhy, ale gólman chytá. To je škoda!

• 51:04

Jaškinova hra tělem je příkladná. Tento mladý útočník St. Louis je jasně nejlepším Čechem na forčekingu.

• 50:00

Obrovská šance Radka Faksy! Červenka mu chytře přiťuknul puk, Faksa ale nedokázal protlačit kotouč za záda Hellberga.

• 49:02

Filip Hronek se snažil konstruktivně rozehrát akci, puk mu nakonec uskočil.

• 48:25

Nyní se hra pěkně přiostřila. Po vzájemném vyloučení z minulé situace je nyní vyloučen na dvě minuty také Radko Gudas s Ekmanem Larssonem za hrubost. Bude se hrát 4 na 4.

• 47:52

Puk teď zůstal ležet pod Everbergem a Gudas se ho snažil získat. Vzešla z toho lehká strkanice u mantinelu. Hráči už se ale rozjiždějí zpět ke svým střídačkám.

• 46:44

První lajna "žlutých" znovu zaměstnává českou obranu. Tato trojice je opravdu velice nebezpečná.

• 45:14

Hellberg v poklidu vyrazil Řepíkovu střelu z úhlu. Český tým se snaží znovu dostat favority pod tlak.

• 43:11

Gól! Češi bohužel nevyhodili kotouč z obranného pásma a Mika Zibanejad se krásně trefil bekhendem pod horní tyč po přihrávce Rikarda Rakella. Stav utkání 3:1.