Search

Kornfeil splnil přání fanoušků. V Brně bojoval o vítězství, nakonec dojel třetí

Jakub Kornfeil se stal čtvrtým Čechem, který doma vystoupal na stupně vítězů. Od vítězství ho na Masarykově dělily tři desetiny vteřiny.

Brno - Jakub Kornfeil dojel po velkém boji třetí v závodě třídy Moto3 v rámci Velké ceny České republiky v MS silničních motocyklů. Filip Salač, který jel na divokou kartu, byl v nejslabší třídě čtyřiadvacátý.

Vítěz kvalifikace v nedělní Grand Prix několikrát vedl, ale nakonec byli nad jeho síly vítězný Ital Fabio Di Giannantonio a Španěl Aaron Canet. Přesto ochozy na Masarykově okruhu šílely radostí. Naposledy byl český jezdec doma na stupních vítězů v roce 2007.

Nejlepším tuzemským výsledkem na domácí půdě tak zůstává druhé místo Bohumila Staši v závodě kubatury do 350 ccm v roce 1971. Ten byl už o dva roky dříve třetí v "půllitrech". Doma se na "bednu" postavil také legendární František Šťastný (3. ve 350 - 1968) a naposledy před 11 lety ve třídě do 125 ccm Lukáš Pešek (3.).

Kornfeil výborně odstartoval a v prvních kolech si držel v čele témě dvouvteřinový náskok. Pak ale začal zvolňovat a propadl se dokonce až na osmou příčku.

Český jezdec znovu potvrdil, jaký je bojovník. V závěrečné fázi Velké ceny se vrátil do bitvy o vedení, na čele se střídal s Di Giannantoniem. Drobná chyba ve Schwantzově zatáčce v posledním okruhu ho nakonec stála šanci na vítězství.

Od prvního českého domácího triumfu ho na cílové čáře dělily tři desetiny vteřiny. Teprve 16letý Salač, pro něhož to byl debut v MS, za vítězem zaostal o 41,5 vteřiny.

V celkovém pořadí seriálu se Kornfeil se 77 body posunul na šestou příčku. Při neúčasti zraněného Jorge Martina se do čela dostal v neděli pátý Ital Marco Bezzecchi. Od španělského rivala ho děli pouhé tři body.

V Brně jsou dnes na programu ještě závody Moto2 (12:20) a elitní třídy MotoGP (14:00), v němž nastoupí také Karel Abraham. Oba souboje o světové body můžete průběžně sledovat v našem online přenosu.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. Di Giannantonio (It./Honda) 39:09,124, 2. Canet (Šp./Honda) -0,112, 3. Kornfeil (ČR/KTM) -0,339, 4. Bastianini (It./Honda) -0,560, 5. Rodrigo (Arg./KTM) -0,771, 6. Bezzecchi (It./KTM) -0,896, …24. Salač (ČR/KTM) -41,511.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů): 1. Bezzecchi 133, 2. Martín (Šp./Honda) 130, 3. Di Giannantonio 116, 4. Canet 112, 5. Bastianini 97, 6. Kornfeil 77.

12:20 Moto2,

14:00 MotoGP.