Pastrňák hattrickem pokořil 100. gólů v NHL, Krejčí má 400. asistenci

Otevírací partie nabitého sobotního programu NHL mezi Philadelphií a Vegas byla v nové sezoně, kdy o gólově bohaté zápasy zatím není nouze, vůbec prvním duelem (z dosud 58 odehraných), jehož stav byl na startu třetí třetiny stále bezbrankový.

Domácí Flyers po předchozích divokých výsledcích (porážka 2:8 se San Jose a následně výhra 7:4 nad Ottawou) tentokrát nenašli recept na skvěle chytajícího Marc-Andre Fleuryho, jenž na čisté konto potřeboval 26 zákroků. Třikrát se musel předvést při zakončení aktivního Jakuba Voráčka (17:27, +/-: 0, 3 střely), obránce Radko Gudas (19:26, +/-: 0) branku neohrozil.

Čisté konto dlouho držel i brankář Philadelphie Brian Elliott, kterého překonal až v 59. minutě po kombinaci v útočném pásmu přesně pálící Cody Eakin. Na ledě byl v danou chvíli i Tomáš Nosek (15:41, +1). Výhru Golden Knights slavil také z farmy nedávno povolaný Tomáš Hyka (14:53, 1 střela).

Ani na pátý pokus se hokejisté Detroitu v nové sezoně neradovali z první výhry. Naposledy byl nad jejich síly rozjetý Boston a zejména pak český útočník v jeho službách David Pastrňák (13:34, 3+0, +3, 4 střely).

22letá kometa z Havířova se bodově prosadila počtvrté za sebou. Po úvodní trefě proti Buffalu, čtyřbodovému výkonu (2+2) proti Ottawě a další trefě proti Edmontonu naposledy přidal svůj druhý hattrick kariéry v NHL.

Aby výjimečných zápisů nebylo málo, jako hlavní strůjce vysoké výhry Bruins 8:2 zároveň pokořil hranici stovky nastřílených gólů. Přes danou metu se dostal jako třetí nejrychlejší hráč v klubové historii. S aktuálními 7 zásahy navíc platí za druhého nejlepšího střelce nové sezony za 9gólovým Austonem Matthewsem z Toronta.

Zřejmě nejpohlednější byla hned jeho první trefa ze závěru první třetiny, kdy sám zatáhl puk do útočného pásma a v obklíčení bránících hráčů Red Wings z levého kruhu přesně trefil prostor pod horní tyčkou Jonathana Berniera. Ve druhé třetině za domácí navýšili skóre obránce Charlie McAvoy a Jake DeBrusk, jehož v 32. minutě vyslal do úniku David Krejčí (17:29, 0+2, +2).

Druhá gólová oslava Pastrňáka přišla v 37. minutě. Jubilejní 100. trefy v NHL docílil v přesilovce pohotovou ranou z levého kruhu. Na startu třetí třetiny se poprvé radovali i hosté. K nedávné asistenci přidal i svůj premiérový gól po střele od modré čáry mladý obránce Filip Hronek (22:19, 1+0, -2, 6 střel), jenž byl s šesti ranami nejčastějším zakončovatelem hostů. Jeho spoluhráč Libor Šulák (21:30, -1, 1 střela) na svůj první bod nadále čeká.

Neuběhly však ani další dvě minuty hry a TD Garden opět bouřila. Dvojice Brad Marchand - Pastrňák se utrhla do brejku 2 na 1 a posledně jmenovaný byl na konci sehrané kombinace - 5:1 pro Boston. V 49. minutě při hře v oslabení ještě zmírnil skóre detroitský Dylan Larkin, poslední slovo ale patřilo opět Bruins a navíc hned v několika případech. V 51. minutě skóroval Anders Bjork. V 56. minutě se podruhé díky skvělé přihrávce zkušeného Krejčího, pro kterého to byl gólový pas kariéry v NHL číslo 400., radoval DeBrusk a v 60. minutě uzavíral debakl Sean Kuraly.