AS Řím si veze z Moskvy vítězství nad CSKA, Schick zůstal jen na lavičce

Fotbalisté AS Řím v Lize mistrů porazili 2:1 CSKA Moskva a vedou neúplnou tabulku skupiny G o tři body před Realem Madrid.

Na vítězství hostujícího celku se gólem a přihrávkou podílel záložník Lorenzo Pellegrini, český útočník Patrik Schick zůstal pouze mezi náhradníky.

Hosté se na stadionu v Lužnikách ujali vedení už ve čtvrté minutě, kdy se po Pellegriniho rohovém kopu prosadil Manolas. Po přestávce sice vyrovnal Sigurdsson, vzápětí byl ale vyloučen jeho krajan z Islandu Magnússon a Pellegrinimu na využití početní výhody stačily pouhé tři minuty.

Římané si s devíti body upevnili první místo v tabulce před druhým Realem, který však ještě dnes nastoupí proti Plzni. Třetí CSKA má na kontě čtyři body a poslední je s jedním bodem západočeský klub. Pro Viktorii navíc výhra AS Řím znamená, že pokud neporazí Bílý balet, přijde i o teoretickou šanci na osmifinále.

Ve druhém předehrávaném zápase dnešního programu zvítězila Valencie nad Bernem 3:1.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina G:

CSKA Moskva - AS Řím 1:2 (0:1)

Branky: 51. Sigurdsson - 4. Manolas, 59. Pellegrini. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Magnússon (CSKA). ČK: 56. Magnússon.

CSKA Moskva: Akinfejev - Nababkin, Magnússon, Becao, Fernandes (12. Ščennikov) - Obljakov, Bijol, Achmetov (76. Chosonov) - Sigurdsson (64. Černov), Čalov, Vlašič. Trenér: Gončarenko.

AS Řím: Olsen - Kolarov, Fazio, Manolas, Santon - Kluivert (70. Ünder), Cristante, Pellegrini (82. Zaniolo), Nzonzi, Florenzi (88. Jesus) - Džeko. Trenér: Di Francesco.

1. AS Řím 4 3 0 1 10:4 9
2. Real Madrid 3 2 0 1 5:2 6
3. CSKA Moskva 4 1 1 2 4:7 4
4. Plzeň 3 0 1 2 3:9 1

Skupina H:

Valencie - Young Boys Bern 3:1 (2:1)

Branky: 14. a 42. Mina, 56. Soler - 37. Assalé. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.). ČK: 77. Sanogo (Bern).

1. Juventus Turín 3 3 0 0 6:0 9
2. Valencie 4 1 2 1 4:4 5
3. Manchester United 3 1 1 1 3:1 4
4. Young Boys Bern 4 0 1 3 2:10 1