Paul Chiasson, ČTK/AP

Sobotka byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, v němž otevřel skóre v sedmé minutě a když domácí srovnali, znovu strhnul vedení na stranu svého týmu v čase 14:40.

Před zápasem měl na kontě jediný gól. Proti Montrealu jedenatřicetiletý útočník nejdříve těžil v přečíslení dva na jednoho z výborné přihrávky, po které zakončoval do prázdné branky, a druhou trefu přidal z dorážky.

Krejčí odehrál nejproduktivnější zápas sezony a po jeho přihrávkách Boston vyrovnal na 1:1 a 3:3. Vancouver, lídr Pacifické divize, strhl utkání na svou stranu v rozmezí 34. až 52. minuty, kdy odskočil na 8:4. Krejčí si ještě připsal asistenci u poslední branky zápasu. Pastrňák nebodoval a byl u tří inkasovaných gólů.

Asistenci si připsal i Jakub Voráček, a to na branku, kterou Shayne Gostisbehere rozhodl o výhře Philadelphie nad Arizonou 5:4 v prodloužení.

Philadelphia začala výborně, rychle vedla 2:0, ale ve 27. minutě už prohrávala 2:4. K úspěšnému obratu nakonec pomohl také Voráček, který bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Kladenský odchovanec vybojoval v útočném pásmu puk a přihrál ho Gostisbeherovi, který rozhodl zápas střelou bez přípravy z pravého kruhu.

Chicago prohrávalo s Carolinou po 22 minutách hry 0:4, ale nevzdalo se. Jeho druhý gól vstřelil Kämpf, který v předbrankovém prostoru tečoval střelu Brandona Saada.

U trefy českého útočníka si připsal přihrávku i Jan Rutta. Blackhawks ještě v úvodu třetí třetiny snížili na rozdíl jedné branky, ale více už nezvládli.

Výsledky NHL:
Boston - Vancouver 5:8 (1:1, 3:5, 1:2)
Branky: 29. a 38. DeBrusk (na první Krejčí), 14. Grzelcyk (Krejčí), 21. Bergeron, 54. Heinen (Krejčí) - 3. a 50. Horvat, 28. a 34. Eriksson, 29. B. Hutton, 35. Roussel, 40. Gudbranson, 52. Virtanen. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. DeBrusk (Boston), 3. Eriksson (Vancouver).
Florida - Edmonton 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 27. Dadonov, 29. Bjugstad, 44. Huberdeau, 60. Sceviour - 41. Draisaitl. Střely na branku: 33:27. Diváci: 11 484. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Dadonov, 3. Barkov (všichni Florida).
Philadelphia - Arizona 5:4 v prodl. (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 6. a 43. Laughton, 2. Konecny, 58. Weise, 62. Gostisbehere (Voráček) - 9. Ekman-Larsson, 22. Richardson, 27. Stepan, 27. Grabner. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18 884. Hvězdy zápasu: 1. Laughton (Philadelphia), 2. Ekman-Larsson (Arizona), 3. Weise (Philadelphia).
Montreal - Buffalo 5:6 v prodl. (3:3, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Drouin, 15. Peca, 17. A. Shaw, 31. Tatar, 39. Deslauriers - 7. a 15. Sobotka, 26. a 43. Skinner, 16. Sheary, 62. Ristolainen. Střely na branku: 37:31. Diváci: 20 488. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Buffalo), 2. Domi (Montreal), 3. Sobotka (Buffalo).
Ottawa - Vegas 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 38. Duchene, 47. Dzingel, 49. Chabot - 16. Marchessault, 20. Theodore, 38. Holden, 50. Carrier, 52. Bellemare. Střely na branku: 30:42. Diváci: 15 213. Hvězdy zápasu: 1: Bellemare (Vegas), 2. Chabot (Ottawa), 3. Marchessault (Vegas).
Tampa Bay - NY Islanders 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 26. Joseph, 32. J.T. Miller, 59. T. Johnson, 60. Stamkos - 4. a 49. Josh Bailey. Střely na branku: 27:37. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. T. Johnson (oba Tampa Bay), 3. Josh Bailey (NY Islanders).
Chicago - Carolina 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
Branky: 25. P. Kane, 31. Kämpf (Rutta), 44. Schmaltz - 5. Svečnikov, 10. Slavin, 16. Di Giuseppe, 22. De Haan. Střely na branku: 38:34. Diváci: 21 331. Hvězdy zápasu: 1. De Haan (Carolina), 2. P. Kane (Chicago), 3. Svečnikov (Carolina).
Dallas - San Jose 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 9. a 55. D. Shore, 27. Seguin, 28. G. Smith - 15. Meier, 32. Pavelski, 48. E. Kane. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18 137. Hvězdy zápasu: 1. D. Shore, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Burns (San Jose).
Los Angeles - Minnesota 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Muzzin - 15. Niederreiter, 35. Parise, 60. Mikael Granlund. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17 621. Hvězdy zápasu: 1. Parise (Minnesota), 2. Muzzin (Los Angeles), 3. Koivu (Minnesota).