Zbylé zápasy 31. kola extraligy se stále ještě hrají, sledujte jejich vývoj v podrobných reportážích.

Sledujte zápasy 31. kola hokejové extraligy ONLINE

x

Sparta - Mladá Boleslav 1:0

Vyrovnané utkání rozhodl jediný gól. Sparta na začátku třetí třetiny nejprve trefila tyč, tento moment ještě posuzoval videorozhodčí, který gól neuznal. Ale za pouhou půlminutu už domácí zvedali ruce nahoru. Forman objel branku, poslal přesnou přihrávku před brankoviště Klimkovi, který prostřelil gólmana Kantora. Boleslav už nevyrovnala, byť měla i krátkou přesilovku pět na tři.

Branka a nahrávky: 45. Klimek (Forman, T. Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:1. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0. Diváci: 10.553.

Sparta: Machovský - Delisle, Piskáček, T. Pavelka, Blain, De la Rose, Tomáš Dvořák, Kalina - Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Forman, Klimek, Smejkal - Rousek, Pech, Pšenička - Beran, Sill, Jones. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Mladá Boleslav: Kantor - Kotvan, Pláněk, Hrdinka, Dlapa, Bernad, Němeček, Kurka - Vondrka, T. Knotek, Skalický - L. Pabiška, Žejdl, D. Šťastný - Pacovský, P. Musil, M. Látal - Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Zlín - Liberec 2:4

Ve Zlíně to byla po dvě třetiny vyrovnaná bitva, během níž se výsledek přeléval ze strany na stranu. Rozhodující chvíle se dají rozdělit na dvě části. Ta první přišla 18 vteřin před druhou sirénou, kdy vyrovnal přesnou ranou z kruhu na 2:2 hostující Birner, ta druhá po změně stran, kdy Liberec přidal v krátkém sledu další dva góly. První v čase 45:19 Zachar, druhý o 49 vteřin později Birner opět ranou z kruhu.

Branky a nahrávky: 21. Fryšara (Lakatoš, Okál), 29. Kubiš (Okál) - 18. Ordoš (Hanousek, Šmíd), 40. Birner (Valský), 46. Zachar, 47. Birner (L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:2. Diváci: 5427.

Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Valenta, M. Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Fryšara, Lakatoš - E. Kulda, Popelka, Herman - Werbik, P. Sedláček, Goiš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - Valský, L. Hudáček, Lenc - Birner, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.

Chomutov - Plzeň 2:3

Chomutov se dokázal oklepat z nepříznivého vývoje a otočit výsledek na 2:1 góly Janka a Růžičky. Jenže Plzeň měla v sestavě Eberleho, který ji třemi góly zajistil vítězství. Rozhodující úder si navíc nechal až na poslední minutu. Na kostce svítil čas 59:21, když korunoval obrovský tlak svého týmu po Allenově parádní bekhendové přihrávce k tyčce. Uklízel kotouč do odkryté branky.

Branky a nahrávky: 16. Jank (Klhůfek), 25. V. Růžička ml. (Vantuch) - 7. Eberle (Pulpán, Čerešňák), 32. Eberle (P. Straka, Vráblík), 60. Eberle (Allen). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Gerát, Komárek. Vyloučení: 9:6, navíc Koblasa (Chomutov) 10 min. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:1. Diváci: 5003.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Marjamäki - J. Stránský, Kevin Klíma, J. Sklenář - Duda, Vantuch, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Jones, Allen, Kaňák, Vráblík - Gulaš, Jan Kovář, Indrák - Kratěna, Kracík, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.