Čtyřkolkář Kubiena se na Dakaru posunul na páté místo - iDNES.cz - iDNES.cz

Novým lídrem mezi motocyklisty je Američan Ricky Brabec, který porazil na trati mezi Arequiou a Moquegua druhého Matthiase Walknera z Rakouska o více než šest minut. Dosavadní lídr Peruánec Pablo Quintanilla ztratil na 351 kilometrech přes 20 minut a klesl na druhé místo.

Čech Jan Brabec dojel šestadvacátý a v průběžném pořadí je o pozici lepší. Milan Engel je 32.

Mezi automobily, které mají stejně jako kamiony dnes jiné cílové město než motocyklisté, byl nejrychlejší lídr závodu Katařan Násir Attíja. Martin Prokop je stále na trati.