Hokejisté Liberce přehráli v dohrávce Boleslav a vedou extraligu - iDNES.cz

Liberec - Mladá Boleslav 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Liberec porazil Boleslav pod Ještědem už posedmnácté za sebou. Bílí Tygři rozhodli zápas třemi góly v druhé části. Tři body za gól a dvě asistence si připsali útočníci Marek Kvapil a Tomáš Filippi.

Liberec - Mladá Boleslav

extraligový duel jsme sledovali v podrobné reportáži

Duel týmů, které od sebe dělí jen 50 kilometrů, začali velkým náporem Severočeši, ale mladoboleslavský brankář Kantor statečně odolával. A navrch měl štěstí - ve čtvrté minutě zazvonil puk za jeho zády po Kvapilově ráně na horní tyčku.

Hosté se dostali do provozní teploty vzápětí díky početní výhodě a obraz hry se vyrovnal. Moc šancí však k vidění nebylo. Ve 13. minutě měl slibnou možnost domácí Krenželok, jenže minul.

Druhé dějství už bylo zcela o něčem jiném. V 23. minutě byl Lenc na konci parádní rychlé souhry v přesilovce a pokořil tak zadní řady svého bývalého klubu. Odpověděl mohl brzy Najman, který jel sám na Willa, ten mu však lapačkou sebral radost. Musil zblízka minul, naopak v další přesilovce domácích Kantor vychytal Kvapila.

V 35. minutě přišla velká hokejová lahůdka. Šmíd mohl z mezikruží zakončit přečíslení čtyři na tři, ale ještě posunul puk doprava na Birnera, jemuž stačilo trefit odkrytou branku.

Na konci 37. minuty mohl oživit naděje Bruslařského klubu Knotek, i on si ale vylámal zuby na Willovi. Trest se záhy dostavil, když zapomenutý Kvapil chtěl ještě dopřát gól Lencovi, jenže do jeho přihrávky sáhl nešťastně Skalický a usměrnil kotouč za Kantora.

Ve třetí dvacetiminutovce už Liberec s přehledem kontroloval dění na ledě a užíval si jasné vedení. Čtvrtou výhru za sebou navíc pojistil povedenou ranou Filippi. Will ale čisté konto neuhájil, na konci 54. minuty se postaral alespoň o gól útěchy pro hosty Šťastný.

Branky a nahrávky: 23. Lenc (Filippi, M. Kvapil), 35. Birner (Šmíd, Ordoš), 38. M. Kvapil (Lenc, Filippi), 50. Filippi (M. Kvapil) - 54. D. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Pešek, V. Hanzlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.
Mladá Boleslav: Kantor - Bernad, Němeček, Pláněk, Hrdinka, Kurka, Dlapa - Vondrka, T. Knotek, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, Flynn - P. Kousal, Najman, Grim. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.