Satoranský přispěl Washingtonu k výhře, mohl myslet na triple double - iDNES.cz

Satoranský navázal na dobrý výkon z předchozího utkání, v němž dal Charlotte 20 bodů. Tentokráte byl důležitý především v obraně, kde zastavil nováčka Traeho Younga na pěti bodech (pětka posledního draftu zapsala i devět asistencí).

K tomu sbíral doskoky v obraně i útoku a dobře dirigoval svůj tým. O jediný doskok zaostal za českým rekordem Jiřího Welsche a Jana Veselého. A jen tři asistence mu chyběly do prvního českého triple double.

Washington sice v podstatě celý zápas vedl, ale při každé snaze Atlanty o obrat byl Satoranský důležitou oporou domácích. Nejvíce pak v koncovce. Šest minut před koncem Atlanta srovnala, ale Wizards odpověděli úsekem 17:4, při kterém Satoranský zaznamenal koš, tři asistence a dva zisky v obraně.

Nejlepšími střelcem vítězů byl Bradley Beal s 24 body, pomohl i šesti asistencemi. Jeff Green zapsal 22 bodů, šest doskoků a šest asistencí a Thomas Bryant přidal k 16 bodům osobní maximum 15 doskoků. Trevor Ariza zajistil 12 bodů, po deseti absencích se pak do sestavy Wizards vrátil Otto Porter Jr. a za necelých 14 minut zvládl devět bodů.

Atlantu táhl ukrajinský pivot Alex Len se sezonními rekordy 24 bodů a 11 doskoků, John Collins ho doplnil 21 body a osmi doskoky. Nováček Kevin Huerter zapsal 12 bodů, ale trefil jednou trojku ze sedmi pokusů.

Sestřih ze zápasu Washington - Atlanta:

Druhý výborný výkon ve dvou dnech předvedl Joel Embiid, ač ho trápí narežené koleno. Mladý kamerunský pivot táhl Philadelphii v Phoenixu k triumfu 132:127, když nastřílel 42 bodů (30 v první půli) a přidal 18 doskoků a tři zisky. Pomohl si trestnými hody 17/19, ale i střelbou 12/23.

Ben Simmons mu pomohl 29 body a šesti asistencemi a J. J. Redick 27 body, když trefil pět trojek. Kvůli nemoci odpočívali zbylí dva členové základní pětky Wilson Chandler a Jimmy Butler. Furkan Korkmaz je pomohl zastoupit 10 body.

Stejně jako o den dříve v hale LA Clippers měli Sixers pod kontrolou první půli (72:49), šestnáct minut před koncem vedli dokonce už 97:67, ale pak se jim nevyplatilo vypouštění. Domácí se zázračně sebrali, za finální čtyři minuty třetí čtvrtky vysázeli 20 bodů a v té čtvrté přidali dalších 40.

Šest sekund před koncem to bylo už jen o tři body, když se prosadil Devin Booker, ale zkušený Redick při trestných hodech nezaváhal a Philadelphii uklidnil.

Booker byl nejlepším střelcem Suns s 37 body, připojil osm asistencí, Deandre Ayton zapsal 18 bodů a 11 doskoků, náhradník Josh Jackson 16 bodů a šest doskoků a Richaun Holmes 13 bodů. De’Anthony Melton je podpořil 10 body, Élie Okobo devíti, když na přelomu třetí a čtvrté čtvrtky trefil tři důležité trojky.

Boston dal volno hlavní hvězdě Kyriemu Irvingovi (má potíže s poraněním rohovek), přesto doma zdolal Minnesotu 115:102. Roli střelecké jedničky převzal Gordon Hayward a z pozice náhradníka nasázel 35 bodů (zakončení 14/18). Terry Rozier ho doplnil 16 body, pěti asistencemi a pěti zisky, Al Horford přidal 15 bodů a Marcus Morris 12 bodů.

Gordon Hayward proti Minnesotě:

Timberwolves nepomohlo ani 31 bodů z rukou Andrewa Wigginse a 28 bodů, 12 doskoků a sedm asistencí od Karla-Anthonyho Townse. Tyus Jones je doplnil 14 body, devíti asistencemi a čtyřmi zisky.

Ani heroický výkon Anthonyho Davise v podobě 34 bodů a osobního rekordu 26 doskoků nepomohl, heho New Orleans odešli v Brooklynu poražení 121:126. Pelicans už první čtvrtku ztratili 29:39, do poločasu dovolili 73 bodů a postupně se propadli do 24bodové jámy, jejich nápor přišel pozdě.

Vedle Davise měli ještě tři další dvacetibodové - Elfrid Payton ve druhém utkání po návratu z marodky předvedl 25 bodů, Julius Randle zajistil 21 bodů a Jrue Holiday se dostal na 20 bodů.

Anthony Davis proti Brooklynu:

Nets táhl D’Angelo Russell s 22 body a 13 asistencemi. Joe Harris sekundoval při sedmé výhře z posledních osmi domácích zápasů s 21 body, DeMarre Carroll s 19 body a Spencer Dinwiddie s 18 body.

Brooklynské naděje na play off tak přežívají i bez zraněných Carise LeVerta, Rondaeho Hollise-Jeffersona a Allena Crabbea.

Výsledky NBA

Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 84:122
Cleveland Cavaliers - Miami Heat 92:117
Washington Wizards - Atlanta Hawks 114:98 (za domácí Satoranský 14 bodů, 11 doskoků, 7 asistencí)
Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans 126:121
Boston Celtics - Minnesota Timberwolves 115:102
Chicago Bulls - Orlando Magic 84:112
Memphis Grizzlies - Detroit Pistons 94:101
Phoenix Suns - Philadelphia 76ers 127:132