Search

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Vzájemná bilance sice vyznívá jednoznačně pro Američanku, ale až česká tenistka vstoupí na trávu centrkurtu, strach z třiadvacetinásobné grandslamové šampionky mít nebude.

"Nebojím se jí," řekla Strýcová před duelem se sedminásobnou vítězkou londýnského turnaje. "Je velkou šampionkou, skvělou sportovkyní, ale nebudu myslet na to, čeho všeho dosáhla. Půjdu tam a udělám maximum," prohlásila.

Barbora Strýcová ve Wimbledonu.

Třiatřicetiletá Strýcová je v grandslamovém semifinále poprvé a na okruhu získala dva tituly ve dvouhře. O pět let starší Američanka vyhrála 72 turnajů a vydělala tenisem přes 88 milionů dolarů, zatímco Strýcová necelých deset.

S Williamsovou hrály třikrát a plzeňská rodačka nezískala ani set. Ve Wimbledonu se střetly před sedmi lety v prvním kole, naposledy spolu hrály předloni v osmifinále Australian Open a byl to nejvyrovnanější zápas.