Zatím pouze tři plnohodnotné jízdy má za sebou v kariéře Ester Ledecká na sjezdovce v bulharském Bansku.

Tu čtvrteční tréninkovou, páteční závodní a nyní také tu sobotní.

ONLINE

Závod jsme sledovali podrobně

A ta se Ledecké příliš nepovedla.

Úvodní čas dne stanovila Viktoria Rebensburgová. Po ní se do cíle nedostala Joana Hählenová, třetí žena pátečního sjezdu.

Kvůli jejímu výletu mimo trať byl na chvíli závod přerušen.

A Ester Ledecká s trojkou na dresu tak musela čekat.

Až po pěti minutách dostala od rozhodčích zelenou. „Pojď, pojď, pojď, pojď!“ slyšela pak ve startovní bráně.

Jenže česká lyžařka od úvodních mezičasů na Rebensburgovou ztrácela.

Nejprve 8 setin, pak 32 setin, v polovině trati už sekundu a 31 setin. Spodní pasáž zajela Ledecká přece jen o něco lépe, cílem projela se ztrátou 1,17 sekundy na Němku.

„Udělala bohužel dvě velké chyby. Ta jedna před cílem ji stála jedna sekundu. Před týdnem měla žaludeční problémy a asi se to začalo projevovat teď. Od půlky sjezdu prý vůbec nemohla, což bylo na ní vidět,“ komentoval jízdu Ledecké trenér Tomáš Bank.

Na co to bude stačit?

To v tu chvíli Češka nevěděla.

Zvlášť, když úžasný čas hned po Ledecké zajela mladá Italka Marta Bassinová, která byla o tři sekundy rychlejší než Češka.

A byla dokonce i rychlejší než páteční vítězka Mikaela Shiffrinová.

Překoná někdo 23letou Italku? To byla hlavní otázka po zbytek sobotního sjezdu. Odpověď zněla po další hodině závodění ANO.

Blízko byla už její krajanka Federica Brignoneová, která byla jen o 4 setiny pomalejší. Pak se ale na start s číslem 28 postavila další Italka.

A ta všechny překonala.

Elena Curtoniová se tak v 28 letech dočkala svého prvního vítězství ve Světovém poháru. Na pódiu jí doprovodily krajanky Bassinová a Brignoneová.

Ledecká nakonec klesla až na dvaatřicátou příčku a průběžném hodnocení sjezdu jí patří třetí místo.

V neděli bude česká lyžařka na startu znovu. V Bansku se pojede super-G.