Čeští hokejisté prohrávají s Kanadou 1:3 po úvodní třetině

Kangnung (Korea) - Čeští hokejisté prohrávají s Kanadou 1:3 po první třetině v zápase o třetí místo na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na úvodní gól Andrewa Ebbetta z přesilovky odpověděl vzápětí Martin Růžička. Jen o 15 sekund později vrátil Kanadě vedení Chris Kelly, které zvýšil v 16. minutě Derek Roy.

Muži - o 3. místo:

ČR - Kanada 1:3 po první třetině

Branky a nahrávky: 10. M. Růžička (Červenka) - 9. Ebbett (Robinson, Gragnani), 10. Kelly (Goloubef, Klinkhammer), 16. D. Roy (Kozun, R. Bourque). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Mayer - McIntyre (oba USA), Otmachov (Rus.).

ČR: Francouz - Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Kundrátek, Jordán, O. Němec - Erat, Jan Kovář, D. Kubalík - M. Růžička, Mertl, Červenka - Radil, Koukal, T. Zohorna - Řepík, Horák, Birner - Vondrka. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.

Kanada: Poulin - Robinson, Ch. Lee, Noreau, Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery - Lapierre, O'Dell, Raymond - Kozun, D. Roy, R. Bourque - Thomas, Ebbett, Wolski - Vey, Kelly, Klinkhammer - Howden. Trenéři: Willie Desjardins, Dave King, Scott Walker a Craig Woodcroft.