Search

Ševci nezvládli duel v Karviné. Schytali mrazivý výprask 0:4

Fotbalistům Zlína to na začátku jarní části HET ligy nepříjemně drhne.

Ševci po domácí remíze s pražskou Duklou ztratili další body i v Karviné, kde po nepřesvědčivém výkonu prohráli 0:4 a po osmnácti kolech s jednadvaceti body dál přešlapují na deváté příčce.

Týmy ze spodu ligové tabulky se však na účastníka základní skupiny Evropské ligy nepříjemně dotahují.

Zlínský trenér Bohumil Páník, který oproti úvodnímu jarnímu duelu udělal dvě změny, výkon mužstva i konečný výsledek těžce rozdýchával. Ševci nedělní duel vůbec nezvládli.

Ševci sice v úvodní půlhodině slušně bránili, ale směrem dopředu toho mnoho nepředvedli. Na hrotu útoku se nedařilo Hronkovi, na kraji zálohy byl nevýrazný Ekpai. Podobně na tom byli další borci ve žlutých dresech.

Rušno v mrazivém počasí začalo být až po třiceti minutách. Štěpanovský po přihrávce Budínského sice pálil z úhlu ještě mimo, ale vzápětí se domácí středopolař radoval ze vstřelené branky.

Pětadvacetiletý odchovanec Slavie totiž s přehledem proměnil pokutový kop, který sudí Machálek nařídil po faulu beka Matejova na Janečku. Budínský napálil míč nechytatelně pod břevno. Gólman Dostál neměl nárok zasáhnout.

Aktivní karvinský záložník měl v první půli ještě jednu šanci ke skórování, ale pozorný zlínský brankář jeho pokus vyrazil na roh.

Severomoravané soupeře přehrávali a před přestávkou podruhé udeřili. Panák vysunul do šance Wágnera, který prostřelil Dostála a zvýšil na 2:0.

Rozladěný hostující trenér Páník se o poločasové přestávce snažil hru ševců oživit. Střídající Mehanović však zapadl do podprůměru a ve 49. minutě jen kroutil hlavou nad počínání svých spoluhráčů při bránění standardní situace.

Budínský, nejlepší hráč nedělního zápasu, poslal balon přesně na hlavu nepokrytého Janečky a Karviná rázem vedla rozdílem třídy.

Zlínští se nepoučili a čtvrt hodiny před koncem po podobné standardní situaci znovu inkasovali. Načechraný centr kapitána Eismanna uklidil hlavou za Dostála zakončující Wágner.

Ševci se na odpor nezmohli. K pořádnému zakončení se dostal pouze Hronek, který však po Holzerově centru hlavičkoval přímo do náruče Le Gianga. Rána Mehanoviće prosvištěla vedle. Karvinský gólman Lé Giang udržel nulu potřetí v řadě, neinkasoval už 275 minut.

Hráči Fastavu po výprasku 0:4 zůstali v tabulce HET ligy devátí. Svůj výpadek mohou odčinit už ve středu, kdy se v rámci čtvrtfinále MOL Cupu představí na stadionu druholigového Hradce Králové. V sobotu pak na Letné vyzvou rozjetý Jablonec.

MFK Karviná – FC Fastav Zlín 4:0 (2:0)

Branky: 38. a 74. Tomáš Wágner, 32. Lukáš Budínský z penalty, 49. Marek Janečka. Rozhodčí: Machálek – Mokrusch, Pospíšil . Žluté karty: Kalabiška – Hronek . Diváci: 2245
Karviná: Lé Giang - Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann –Janečka (84. Weber), Panák – Štepanovský (80. Letić), Budínský, Kalabiška (63. Voltr) – Wágner.
Zlín: Dostál – Kopečný (46. Mehanović), Hnaníček, Gajić, Matejov – Ekpai, Traore, Jiráček, Holzer – Vukadinović (81. Džafić), Hronek (71. Železník).