Search

Oceláři mají namířeno do finále! Hradec porazili i potřetí

/FOTOGALERIE/ Krok od finále jsou hokejisté Třince. Oceláři navázali na dvě vítězství z Hradce Králové a na Velikonoční pondělí pořádně „vyšupali“ Východočechy i doma, když vyhráli třetí semifinále play-off extraligy 5:1, v sérii vedou 3:0 na zápasy a v uterý si mohou zajistit postup do boje o titul.

Svěřencům Václava Varadi stačilo šest minut od prvního buly, aby rozhodli. Nejprve brankáře Rybára po kombinaci s bratrem Ondřejem překonal Michal Kovařčík, vzápětí právě Ondřej umístil střílenou přihrávky Doudery a vyhrál g gólmana Mountfieldu z klece.

Ani náhradník Pavelka však nevydržel dlouho s čistým štítem, když ho na konci šesté minuty překonal Adamský.

Hosté se sice zvládli probrat a na začátku druhé třetiny trefou Cingela snížit, ale Marcinko zanedlouho vrátil Ocelářům tříbrankový náskok a zahnal tak myšlenky Východočechů na obrat. Vše navíc v závěru periody podtrhnul pátou brankou Cienciala.

Oceláři Třinec – Mountfield HK 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (Petržálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) – 22. Cingel (Džerinš, Gregorc). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Hradec Králové: Rybár (5. Pavelka) – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk, Gaspar – Červený, Koukal, Smoleňák – Dragoun, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Cingel, Džerinš, Köhler – Šimánek, Berger, Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.