SESTŘIH: Příbram – Bohemians 1905 4:2. Dvě červené, šest gólů a zářící Matoušek

Góly

Domácí: 6. Matoušek, 27. Slepička, 51. Matoušek, 58. Květ

Hosté: 66. Yusuf Helal, 88. Hašek

Sestavy

Domácí: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Fantiš, Kilián, Květ (74. Katidis), Matoušek (77. Jandera), Jan Rezek – Slepička (70. Průcha).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Bederka, Šmíd, Švec – Reiter (66. Záviška), Jindřišek (C), Hašek, Vaníček (26. Valeš) – Juliš (56. Yusuf Helal), Mašek.

Náhradníci

Domácí: Kočí, Antwi, Grajciar, Soldát, Jandera, Katidis, Průcha

Hosté: Valeš, Bartek, Krch, Nečas, Vodháněl, Záviška, Yusuf Helal

Karty

Domácí: Matoušek, Květ

Hosté: Fryšták (č), Yusuf Helal, Jindřišek, Šmíd (č)

Rozhodčí

Královec – Nádvorník, Flimmel (Rejžek)

Stadion

Na Litavce, Příbram

Příbram vstoupila do zápasu lépe a už ve třetí minutě ji mohl poslat do vedení Skácel, ale hlavou přestřelil. V páté minutě už se domácí prosadili, když Slepička našel kolmicí za obranu Matouška, který sólo zakončil přesnou střelou podél vybíhajícího Fryštáka.

Bohemians mohli vyrovnat v 15. minutě, jenže Juliš v jasné šanci hlavičkoval mimo. Trest přišel v 22. minutě, kdy Fryšták ve výskoku naprosto zbytečně kopnul do ramene Rezka a rozhodčí Královec neváhal. Hostujícímu brankáři dal rovnou červenou kartu a nařídil penaltu. Střídající gólman Valeš sice vystihl směr, ale na Slepičkovu ránu nedosáhl a domácí vedli 2:0.

Hosté se mohli dostat zpět do zápasu ve 38. minutě. Příbram špatně rozehrála a na vápně se najednou objevil zcela volný Mašek, který ale akci zbytečně zbrzdil, a i když poté našel na levé straně Filipa Haška, tak si s jeho střelou poradil domácí brankář Švenger.

SESTŘIH Příbram - Bohemians 4:2. Nováček znovu bodoval, zářil Matoušek
Video patří k placenému obsahu
Kupte si předplatné a sledujte sestřihy zápasů exkluzivně v průběhu přenosu.

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Po přestávce Příbram těžila z početní výhody a v 51. minutě se podruhé prosadil Matoušek, který obešel dva protihráče a nedal Valešovi šanci. O sedm minut později domácí vedli už 4:0. Tvrdou ranou z přímého kopu pod břevno se o to postaral Květ a navázal tak na gól z úvodního kola.

Příbram poté ubrala a Bohemians toho využili ke zmírnění debaklu. V 66. minutě po Maškově střele do tyče se míč odrazil, ke střídajícímu Hilálovi a ten ho uklidil do branky. V závěru ještě první bahrajnský fotbalista působící v Evropě našel za obránci Filipa Haška, který prostřelil Švengera.

Příbram už další drama nedovolila a prožívá tak povedený návrat do nejvyšší soutěže, když navázala na remízu 1:1 z Teplic z úvodního kola. Bohemians naopak po předchozím vítězství 2:1 nad Slováckem propadli.

Klíčové momenty utkání:

Příbram - Bohemians: Halal našel krásně Haška, ten snížil stav utkání, 4:2
Příbram - Bohemians: Tyč! Rezek těsně minul a jeho střela se otřela o tyč
Příbram - Bohemians: Parádní Švenger! Takhle vychytal nebezpečnou střelu Šmída
Příbram - Bohemians: Střídající Helal po pár minutách na hřišti dorazil míč do brány, 4:1
Příbram - Bohemians: Nádhera! Roman Květ překrásným gólem navýšil vedení domácích na 4:0
Příbram - Bohemians: Příbramský talent znovu v akci! Matoušek prošel rozhozenou obranou a domácí vedli už 3:0!
Příbram - Bohemians: Obrovská šance pro Klokany! Po střele Haška se ale skóre neměnilo
Příbram - Bohemians: Červená pro Fryštáka! Valeš proti Slepičkovi neměl šanci, 2:0
Příbram - Bohemians: Juliš dostal ideální centr od Reitera, ve vyložené šanci selhal
Příbram - Bohemians: Matoušek využil protiútoku, po krásné přihrávce od Slepičky otevřel skóre
Příbram - Bohemians: Na centr si naskočil Skácel, hlavičkoval mimo