SESTŘIH: Teplice - Dukla 5:2. Přestřelka! Dvakrát se trefili Hora i Vaněček

Dukla sice v úvodu převzala iniciativu, ale chyběla jí efektivita. Naopak v 18. minutě ukázal svůj důraz teplický střelec Vaněček, který ve vápně přetlačil stopera Chlumeckého, naběhl si na Krobův centr a střelou z voleje poslal domácí mužstvo do vedení.

Pražané mohli odpovědět, ale Podaný po nakrátko rozehraném rohu hlavičkoval jen do břevna. Ze standardních situací hrozily i Teplice, zejména Vondrášek, číhající na zadní tyči. Dvakrát neuspěl, ale pak Krobův roh prodloužil Král, Vondrášek vyhrál souboj s Tetourem a hlavou zařídil zvýšení.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Dukla 5:2. Přestřelka! Dvakrát se trefili Hora i Vaněček
Video patří k placenému obsahu
Kupte si předplatné a sledujte sestřihy zápasů exkluzivně v průběhu přenosu.

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Ještě do poločasu zahrozil střelou z dálky Kučera, ale na třetí pojistku si museli domácí fanoušci počkat až do druhé půle, kdy Žitný pronikal, míč se dostal k Horovi a ten neměl problém přehodit brankáře. Za šest minut Král ve vápně posunul míč opět k Horovi, který svým druhým gólem definitivně rozhodl.

Teplice pak polevily a Dukla se dočkala snížení. Holíkovu ránu Diviš vyrazil, ale jen ke střídajícímu Schranzovi, který měl v rohu vápna dostatek času zamířit na vzdálenější tyč a vstřelit čtvrtý gól v posledních sedmi zápasech.

Domácí si ale vzali čtyřbrankový náskok zpět, když Luts přihrál před odkrytou branku Vaněčkovi. Konečnou podobu výsledku dala Holíkova hlavička po centru Podaného v úplném závěru zápasu.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Dukla Praha 5:2 (2:0)

Branky: 18. a 79. Vaněček, 50. a 56. Hora, 38. Vondrášek - 66. Schranz, 89. Holík. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Arnošt. ŽK: Krob - Hanousek, Tetour. Diváci: 3116.

Sestavy:

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (63. Luts) - Vaněček (84. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Chlumecký, Podaný - Holík, Tetour, Hanousek (57. Schranz) - Douděra, Holenda (74. Bílovský), Breda (46. Štursa). Trenér: Drsek.

Góly

Domácí: 19. Vaněček, 38. Vondrášek, 49. Hora, 55. Hora, 79. Vaněček

Hosté: 65. Schranz, 89. Holík

Sestavy

Domácí: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (61. Luts) – Vaněček (82. Červenka).

Hosté: F. Rada – Milošević, Ostojić, Chlumecký, Podaný – Holík, Daniel Tetour, Marek Hanousek (C) (56. Schranz), Douděra – Holenda (74. Bilovský), D. Breda (46. Štursa).

Klíčové momenty utkání:

Teplice - Dukla: Tetour se pokoušel křižným zakončením zaskočit Diviše, ten míč vyboxoval
Teplice - Dukla: Vaněček se odpoutal od obránce a nemilosrdně propálil bezmocného Radu, 1:0!
Teplice - Dukla: Po rohovém kopu chyběl Vondráškovi na zadní tyči kousek k tomu, aby dosáhl na míč
Teplice - Dukla: Velká šance hostů! Centr po rozehrání rohu našel Podaného, který hlavičkoval do břevna

Teplice - Dukla: Domácí zvyšují svůj náskok! Po rohovém kopu prodloužíl Král míč na zadní tyč a Vondrášek zvyšuje na 2:0
Teplice - Dukla: Kučerův technický pokus těsně minul břevno hostující brány
Teplice - Dukla: Míč se nešťastně odrazil od Podaného a Hora se proti Radovi nemýlil, 3:0!
Teplice - Dukla: Kanonáda pokračuje! Biliard v hostujícím vápně zakončil druhým gólem Hora, 4:0!
Teplice - Dukla: Střídající Schranz z rohu vápna vyslal krásnou střelu, proti které byl Diviš bezmocný, 4:1!
Teplice - Dukla: Gólové hody pokračují! Vaněček druhým gólem v zápase zvyšuje již na 5:1!
Teplice - Dukla: Holík usměrnil svou hlavičku k tyči a překonal Diviše, 5:2!