Góly

Domácí: 13. Milan Škoda, 32. Milan Škoda, 66. Hušbauer, 81. Baluta

Hosté:

Sestavy

Domácí: O. Kolář – Coufal (71. Frydrych), Ngadeu, Deli, Bořil – Zmrhal (74. Baluta), Hušbauer, Souček, Sýkora, Stoch (80. Tecl) – Milan Škoda (C).

Hosté: Berkovec – Jan Moravec, Dreksa (40. Piroch), Janečka (C), Letić – Kalabiška (53. Lingr), Mertelj, Suchan (72. Weber), Tusjak – Budínský – Wágner.

Eden Aréna, Praha-Vršovice

V karvinské základní sestavě se už objevila nejčerstvější posila slovinský záložník Mertelj. Ve slávistické zahajovací jedenáctce na rozdíl od vítězného utkání úvodního kola v Olomouci dostal na hrotu útoku šanci kapitán Škoda a Tecl usedl na střídačku.

Domácímu kouči Trpišovskému tah vyšel a reprezentační útočník byl ústřední postavou první půle. Červenobílí od úvodu dominovali a aktivitu ve 13. minutě zužitkovali k vedoucímu gólu. Po zákroku bývalého hráče Pražanů Tusjaka na Coufala odpískal rozhodčí Ardeleanu penaltu a Škoda nezaváhal. Slávistický kapitán se v lize prosadil poprvé od 1. dubna.

Karvinský brankář Berkovec, který v minulosti působil v Edenu, pak Slezany podržel při střelách Sýkora a Coufala. Na druhé straně měl znenadání v 21. minutě velkou šanci k vyrovnání Budínský, ale z malého vápna hlavičkoval nad.

Po chvíli opět převzala otěže Slavia a v 32. minutě přidala pojistku. Na Hušbauerův centr z přímého kopu si naskočil Škoda a poprvé od listopadového utkání s Duklou dal v lize v jednom kole dvě branky. Součkova tečovaná střela pak skončila vedle a mimo mířil i ve 42. minutě ve skluzu Sýkora.

Karviná ještě do pauzy vystřídala zřejmě ze zdravotních důvodů stopera Dreksu, kterého nahradil Piroch. I po změně stran pokračovali domácí v aktivitě. Po hodině hry měl velkou šanci na zvýšení Zmrhal, ale Berkovec jeho pokus zblízka výborně vykopl.

Karvinský gólman se blýskl i proti Sýkorově střele, v 66. minutě však už potřetí kapituloval. Sérii krátkých přihrávek v podání slávistů zakončil Hušbauer, který oběhl celé pokutové území, natlačil se před branku a zaznamenal svůj první ligový gól od února.

Slezané rezignovali a v 81. minutě inkasovali počtvrté. Spolupráci střídajících hráčů po Teclově přihrávce zakončil Baluta a dal svou první soutěžní trefu za Slavii. Červenobílí si připsali nejvyšší ligovou výhru od listopadového triumfu 5:0 nad Duklou.

Klíčové momenty utkání

Slavia - Karviná: Škodova patička, Sýkora těsně přestřelil
Slavia - Karviná: Debutant Baluta se uvedl dokonale a zvýšil na 4:0
Slavia - Karviná: Souček střílel, Piroch vykopával před brankovou čárou
Slavia - Karviná: Tak to byla velká paráda. Hušbauer si sólem podal karvinskou obranu, 3:0
Slavia - Karviná: Další povedený Sýkorův projektil, Berkovec byl pozorný
Slavia - Karviná: Skvělá souhra sešívaných, Zmrhala vychytal Berkovec