Search

AS Řím – Plzeň 5:0. Debakl Viktorie, triumf domácích řídil Džeko

Bývalý útočník Teplic Džeko dal Plzni tři góly už před dvěma lety v domácím duelu Evropské ligy (4:1). Viktoria vyrovnala nejvyšší porážku ve skupině elitní soutěže ze stadionu Bayernu Mnichov před pěti lety. Další utkání v LM Plzeň čeká za tři týdny na hřišti Realu Madrid.

Římský tým výborně začal. Už ve třetí minutě Kolarov vysunul Džeka, který využil zaváhání obrany a přízemní střelou překonal Kozáčika. Bosenský kanonýr skóroval teprve podruhé v sezoně a po pěti soutěžních zápasech.

I hosté si však dokázali vytvořit šance. Nejprve Krmenčík střílel nepřesně, poté nepokrytý Řezník v dobré pozici hlavičkoval o kousek vedle. V 29. minutě měli Plzeňští naopak štěstí, protože Ünder z dálky trefil břevno.

Ve 40. minutě už domácí vedli 2:0. Ünder přihrál do šestnáctky Džekovi, ten si mezi obránci zpracoval míč a z voleje ho napálil pod břevno. Třetí gól mohl krátce před pauzou přidat Florenzi, ale Kozáčik ho zblízka vychytal.

AS Řím se proti Plzni dostalo do vedení už ve třetí minutě

Domácí kontrolovali hru a v 64. minutě udeřili potřetí. Džeko přistrčil míč Lorenzovi Pellegrinimu, ten za obranou našel Ündera a turecký křídelník překonal Kozáčika. Plzeňský brankář o chvíli později výborně zneškodnil Džekovu ránu.

Semifinalista minulého ročníku LM sevřel Plzeň na její polovině. V 73. minutě Kozáčik vyrazil Ünderovu ránu jen před sebe a volný Kluivert snadno zakončil do odkryté branky. Ve druhé minutě nastavení pak uzavřel skóre Džeko hlavou po Florenziho rohu. Římský celek doma vyhrál šesté utkání v Lize mistrů po sobě.

Góly

Domácí: 3. Džeko, 40. Džeko, 64. Ünder, 73. Kluivert, 90+2. Džeko

Hosté:

Sestavy

Domácí: Olsen – Florenzi (C), Fazio, Juan Jesus, Kolarov (75. Luca Pellegrini) – Cristante, N'Zonzi – Ünder (74. Schick), Lorenzo Pellegrini (75. Zaniolo), Kluivert – Džeko.

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – Ma. Zeman (71. Ekpai), Hořava (64. D. Kolář), J. Kovařík – Krmenčík (78. Jakub Řezníček).