Litvínov poprvé prohrál, do čela jde Hradec. Chomutov zůstává bez bodu

Trápící se Piráty by měl pro nedělní zápas s Pardubicemi posílit zkušený bouřlivák Radek Duda.

Předposlední Karlovy Vary sice mají body čtyři, po výhře ve druhém kole ale prohrály pětkrát v řadě. Naposledy byl nad jejich síly Liberec, který zvítězil 3:2.

Mladá Boleslav porazila Pardubice 4:2, přičemž pod třemi góly Středočechů byl podepsán zkušený Michal Vondrka (1+2). Potřetí v řadě prohráli hokejisté Zlína, tentokrát byla nad jejich síly Plzeň, jež zvítězila 5:3.

Sparta odolala v Olomouci náporu střel domácích a díky dalšímu spolehlivému výkonu brankáře Matěje Machovského veze z Hané tři body za vítězství 4:2.

Litvínov - Třinec 0:2

Do tohoto utkání neporažený a gólově nejproduktivnější Litvínov čelil naopak nejméně skórujícímu mančaftu. Jenže právě Oceláři se zapříčinili o to, že Verva letos poprvé prohrála. Oba góly padly v prvním dějství, kdy se prosadili Adamský a Krajíček. Verva se sice zejména v přesilovkách do tlaku dostávala, dobrá třinecká defenziva ale větší šance nepřipustila. Brankář Šimon Hrubec pochytal všech 32 střeleckých pokusů Litvínova.

Michal Trávníček z Litvínova (vpravo) se snaží obrat o puk Vladimíra Svačinu z...
Třinecký Tomáš Marcinko se snaží tečovat puk za záda litvínovského brankáře...

Branky a nahrávky: 9. Adamský (M. Kovařčík), 18. Krajíček (Hrňa). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - J. Svoboda, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0. Diváci: 5 235.

Litvínov: Janus - Hunkes, Šesták, L. Doudera, Ščotka, Romančík, Trávníček, Strejček - J. Petružálek, Gerhát, M. Hanzl - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, J. Mikúš, J. Černý - Jurčík, Řehoř, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera - Martynek, Marcinko, Chmielewski - Svačina, Cienciala, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň - Rudovský, Mikulík, Dravecký - Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Chomutov - Vítkovice 2:3

Chomutovské čekání na první bod pokračuje. Piráti i s novou finskou posilou Masi Marjamäkim prohrávali s Ostravany už 0:3, v polovině utkání ale dokázali rychle snížit na rozdíl jediné branky po trefách Humla a Stránského. V závěru navíc hráli domácí přesilovku, během níž ale sami málem inkasovali. Chomutov je po 7. kole poslední se skóre 11:30, zato Vítkovice si připsaly už pátou výhru.

Branky a nahrávky: 33. Huml, 35. J. Stránský - 15. Tybor (O. Roman), 18. P. Zdráhal (Š. Stránský, De la Rose), 29. Schleiss (Szturc, Šidlík). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:0. Diváci: 2 911.

Duda se bude hlásit v Chomutově. Zblázní to, vítá ho Huml

Chomutov: Š. Lukeš - J. Mrázek, Jank, Knot, Štich, Valach, Dietz, od 30. navíc Blaha - Marjamäki, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Huml, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Koblasa - J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Vítkovice: Bartošák - De la Rose, Výtisk, Šidlík, D. Krenželok, Baranka, Hrbas - Schleiss, Lev, Szturc - Pytlík, Mahbod, Dej - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové - Brno 4:2

Po povedeném vstupu do sezony se Kometa v posledních utkáních hledá. Přitom na ledě silného Hradce otevřel Mikuš skóre v přesilovce už po 45 vteřinách hry. Po vyrovnání domácích podržel Mountfield několika dobrými zákroky gólman Pavelka. Východočeši se mohli spolehnout na účinné přesilové hry, všechny čtyři branky vsítili v početní výhodě. Díky prohře Litvínova se Hradec vyšplhnul na první místo extraligové tabulky.

Branky a nahrávky: 5. Cingel (Cibulskis), 26. Rosandič (Vincour, Zámorský), 47. Paulovič (Cingel, R. Pavlík), 55. R. Pavlík (Paulovič) - 1. J. Mikuš (O. Němec), 27. Mueller (Kašpar, J. Mikuš). Rozhodčí: Kika, Jeřábek - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:7, navíc Rákos (Hradec Králové) 10 min. Využití: 4:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Diváci: 5 629.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Linhart - Smoleňák, Koukal, Rákos - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Dragoun, Miškář - Vopelka, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Brno: Langhamer - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Barinka, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - P. Kratochvíl, J. Hruška, Kašpar - Köhler, Dočekal, Mallet - Karabáček, R. Zohorna, L. Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Olomouc - Sparta 2:4

Hanáci potvrdili pověst nejčastěji pálícího mužstva ligy a sparťanského gólmana Matěje Machovského zasypali 42 střelami. V bodovém ohodnocení utkání ale nakonec vyšli přesto naprázdno. Ani dva góly Zbyňka Irgla tak domácím radost nepřinesly, Olomouc inkasovala dvakrát v oslabení. Rozhodla třetí třetina, kterou Sparta vyhrála 3:1. Pražané bodovali popáté z posledních šesti zápasů.

Branky a nahrávky: 24. Irgl (Burian, Kolouch), 52. Irgl (Kolouch, Staněk) - 33. Pech (Košťálek, Forman), 51. T. Pavelka (Košťálek, Klimek), 52. M. Beran (Pech, Říčka), 59. P. Vrána (Kalina). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:3. Diváci: 4 935.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Jaroměřský, Staněk - Jergl, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Skládaný, Nahodil, Strapáč - V. Tomeček, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Tomajko a Moták.

Sparta: Machovský - Blain, T. Pavelka, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle - A. Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, Klimek, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Černoch, Sill, Smejkal - M. Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Karlovy Vary - Liberec 2:3

K páté výhře ze šesti duelů nasměroval Bílé Tygry v 8. minutě Radan Lenc. Domácí sice ve druhé části srovnali trefou Martina Kohouta, i přes jejich střeleckou převahu ale slavili gól liberečtí Marek Kvapil a podruhé Lenc. Beránkovo snížení dostalo Energii na dostřel, ani dvě přesilovky ale Západočechům na vyrovnání nestačily. Vary prohrály popáté v řadě.

Branky a nahrávky: 28. Kohout (Šenkeřík, Stloukal), 48. O. Beránek - 8. Lenc (M. Kvapil, Bulíř), 31. M. Kvapil, 42. Lenc (P. Jelínek). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Malý, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1. Diváci: 3 007.

Karlovy Vary: F. Novotný - Krejčí, Sičák, M. Rohan, Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Vágner - Flek, Balán, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Kohout, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Liberec: Will - Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc, Hanousek, Kolmann - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, L. Hudáček - Teplý, Lakatoš, M. Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

Mladá Boleslav - Pardubice 4:2

Dynamo porazilo před utkáním s Boleslaví tři těžké soupeře, na tým z druhé poloviny tabulky ale paradoxně nestačilo. Bruslařský klub využil v první třetině hned dvě přesilovky, třetí branku vstřelil Michal Vondrka dokonce v oslabení. Zkušený forvard přidal proti Pardubicím k trefě ještě tři přihrávky. Po bídném vstupu do sezony se Středočeši radovali z výhry potřetí ze čtyř utkání.

Pardubický gólman Ondřej Kacetl zasahuje proti pokusu Jakuba Klepiše z Mladé...

Vladimír Čermák (Mladá Boleslav): „Po našem neúspěšném utkání v Liberci jsme věděli, že sem přijede silné mužstvo. A že když nebudeme hrát dobře do obrany, nemůžeme bodovat. Myslím, že kluci tyto pokyny plnili dobře. Rozhodlo, že se nám dařilo výborně odehrát oslabení, v nichž jsme soupeře nenechali dotáhnout a jít do vedení. Musím za to klukům poděkovat.“

Miloš Holaň (Pardubice): „Po třech velice dobře odehraných zápasech jsme měli v začátku utkání sebevědomí, ale naší nedisciplinovaností jsme darovali soupeři dvě přesilové hry, z nichž šel do vedení. Ve druhé třetině jsme se snažili dotáhnout, což se nám podařilo, ale dnes nám totálně selhaly speciální formace. Nejen ty na oslabení, ale tragicky selhali i hráči na přesilových hrách, kdy jsme mohli výsledek otočit na svou stranu. Dnes jsme si nezasloužili vyhrát.“

Branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Skalický), 42. Vondrka, 59. M. Procházka (Pláněk, Vondrka) - 17. Mandát (P. Sýkora, Poulíček), 25. Vondráček (Trončinský). Rozhodčí: Pešina, Horák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Orsava (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:0. Diváci: 3 002.

Mladá Boleslav: Krošelj - Bernad, Pláněk, J. Říha, Němeček, Kurka, Dlapa, Voráček - D. Šťastný, Žejdl, Orsava - Vondrka, Klepiš, M. Procházka - Skalický, P. Musil, Pacovský - Kousal, T. Knotek, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Hrabal, Čáslava - Vondráček, Bubela, Rolinek - S. Treille, Marosz, T. Svoboda - P. Sýkora, Poulíček, Mandát - M. Kratochvil, Dušek, Koffer. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Zlín - Plzeň 3:5

Přestože Berani góly Hermana a Fořta v první třetině otočili nepříznivý stav, sami vedení dlouho neudrželi. I díky tříbodovému příspěvku Milana Gulaše, který přihrával Václavu Nedorostovi na vítězný gól. Zlínskou snahu o vyrovnání v závěru zkomplikovala dvě vyloučení, a tak se domácí museli smířit s pátou porážkou z posledních šesti střetnutí.

Branky a nahrávky: 17. Herman (Žižka), 18. Fořt (Kubiš), 50. Fořt (Freibergs, Herman) - 12. Preisinger (Kratěna), 28. Vráblík (Kodýtek, Eberle), 40. Gulaš (Kaňák), 41. Nedorost (Gulaš, Kracík), 60. Gulaš (Kaňák). Rozhodčí: M. Sýkora, Šír - Hlavatý, O. Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Třetiny: 2:1, 0:2, 1:2. Diváci: 3 181.

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Žižka, Valenta, Řezníček, Gazda - E. Kulda, Fořt, Kubiš - J. Ondráček, Herman, Šlahař - Karafiát, Fryšara, Poletín - Popelka, P. Sedláček, Werbik. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Plzeň: D. Frodl - Jones, J. Kindl, Kaňák, Allen, Čerešňák, Půlpán, Vráblík - Gulaš, Nedorost, Kantner - Indrák, Preisinger, Kratěna - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.