Search

Dvaadvacetiletý kanonýr byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu po spoluhráči z útoku Patriceovi Bergeronovi, který zazářil rovněž čtyřmi body za hattrick a jednu přihrávku.

New York - Český hokejový útočník David Pastrňák pomohl čtyřmi body za dva góly a dvě asistence k výhře Bostonu v dnešním utkání NHL nad Ottawou 6:3.

Pastrňák, který měl z úvodních dvou duelů ve Washingtonu (0:7) a v Buffalu (4:0) na kontě jednu trefu, se předvedl v domácí premiéře v sezoně se svými parťáky z útoku Bergeronem a Marchandem hned v úvodní třetině.

Už ve 30. vteřině se Pastrňák zpoza branky natlačil před gólmana Mikea Condona a z dorážky načal svůj střelecký večer Bergeron. Právě on v 18. minutě v přesilové hře zakončil kombinaci elitní formace a zvýšil na 2:0, Pastrňák měl druhou asistenci.

V druhé třetině Ottawa díky Ryanu Dzingelovi dvakrát snížila na rozdíl jedné branky, když mezitím skóroval za domácí Chris Wagner. Ve 45. minutě ale dovršil hattrick Bergeron, který pak v čase 56:31 uvolnil bekhendem od levého mantinelu u protější tyče Pastrňáka a bylo to 5:2 pro Bruins.

Pro Senators vykřesal ještě naději v 58. minutě Bobby Ryan, ale 98 sekund před koncem pečetil výsledek trefou z poloviny hřiště do prázdné branky Pastrňák.

K vítězství New York Islanders nad San Jose 4:0 přispěl při svém debutu po letním příchodu z Buffala švédský gólman Robin Lehner. Díky 35 úspěšným zákrokům udržel podeváté v kariéře v NHL čisté konto.

New York Islanders - San Jose 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 35. A. Lee, 46. Mayfield, 54. M. Martin, 60. Cizikas. Střely na branku: 30:35. Diváci: 8790. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. A. Lee, 3. M. Martin (všichni NY Islanders).

Boston - Ottawa 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Branky: 1., 18. a 45. Bergeron (na první dvě Pastrňák), 57. a 59. Pastrňák, 28. Ch. Wagner - 23. a 33. Dzingel, 58. B. Ryan. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Dzingel (Ottawa).