Příbramský nováček venku získal jediný z celkových 14 bodů a na soupeřových stadionech je vůbec nejhorším týmem soutěže. V tabulce mu patří desáté místo.

Trenér Slavie Trpišovský udělal dvě změny oproti čtvrtečnímu prohranému utkání Evropské ligy v Petrohradu - místo Coufala s Traorém nasadil Frydrycha s Balutou. Na hrotu útoku nastoupil Matoušek, kterého si Pražané v září předčasně stáhli z hostování v Příbrami. Do hostující branky se postavil Kočí a připsal si první start v ligové sezoně, celkově pak druhý.

Příbram se i v Edenu snažila hrát aktivně a v první půli tak bylo k vidění mnoho šancí. Ve 13. minutě šli do vedení domácí. Po centru z rohu vrátil míč před branku Ngadeu a Bořil jej zblízka zatloukl hlavou pod břevno. Domácí obránce dal všechny tři své ligové góly proti Příbrami.

Hosté hned za dvě minuty srovnali. Hlúpik se vyhnul ofsajdu, zaběhl si za obranu a naservíroval míč Rezkovi, který nemohl minout prázdnou branku. Bývalý reprezentant se v lize trefil poprvé od loňského prosince.

SESTŘIH: Slavia - Příbram 4:1. Sešívaní rozcupovali hosty, Stoch vstřelil nádherný gól
Video patří k placenému obsahu
Kupte si předplatné a sledujte sestřihy zápasů exkluzivně v průběhu přenosu.

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Za stavu 1:1 se utkání lámalo. Domácí Matoušek pálil těsně vedle do boční sítě, ale šance na to jít do vedení měli i hosté. Květovu ránu z přímého kopu vyrazil Kolář a pak Příbramští zahodili brejk dva na jednoho.

Trest přišel vzápětí. Po rychlé kombinační akci Hušbauer ve 32. minutě šikovně dloubl míč za obranu na nabíhajícího Balutu a ten sám před Kočím nezaváhal. Rumunský záložník si připsal druhý soutěžní gól za Slavii.

Za tři minuty vedli Pražané už 3:1. Po Stochově centru spadl po souboji se Zmrhalem hostující Skácel, čehož využil Frydrych a střelou k tyči zvýšil. Branku v soutěžním utkání dal po sedmi měsících. Ještě do pauzy mohli slávisté udeřit znovu, ale Baluta pokazil únik dvou na brankáře.

Po přestávce se už hrálo hlavně na hostující branku. Dvakrát se neprosadil Souček, proti bývalému klubu se netrefil ani Matoušek. Čtvrtý gól v sezoně zaznamenal až v 75. minutě Stoch, který překonal Kočího ranou pod břevno přibližně z 28 metrů a v lize skóroval podruhé za sebou. Příbrami v závěru došly síly a mohla být ráda, že neinkasovala ještě popáté.

Góly

Domácí: 13. Bořil, 32. Baluta, 35. Frydrych, 75. Stoch

Hosté: 15. Jan Rezek

Sestavy

Domácí: O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček, Hušbauer (C) (87. Zelený) – Stoch, Baluta (81. Mešanović), Zmrhal (71. Olayinka) – Matoušek.

Hosté: Kočí – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) (46. Voltr) – Hlúpik, Květ, Průcha, Kilián (56. Pejša), Antwi (71. Katidis) – Jan Rezek.

Slavia - Příbram: Stochova paráda! Sešívaní po jeho nádherné ráně vedou 4:1
Slavia - Příbram: Matoušek proti svým! Kočí ho ale ve stoprocentní šanci vychytal

Slavia - Příbram: Souček ve skluzu neproměnil absolutní tutovku

Slavia - Příbram: Baluta tvrdou ranou pořádně protáhl příbramského gólmana
Slavia - Příbram: Matoušek přesprintoval Treglera, ale Kočí ho vychytal
Slavia - Příbram: Souček v dobré pozici přestřelil bránu
Slavia - Příbram: Neskutečná minela, Baluta zkazil přečíslení dvou na nikoho

Slavia - Příbram: Frydrych parádní ranou zvýšil na 3:1! Předcházel gólu faul?
Slavia - Příbram: Krásnou kombinaci zakončil gólem Baluta, 2:1!
Slavia - Příbram: Matoušek po rychlém protiútoku pálil těsně vedle brány
Slavia - Příbram: Slávisté reklamovali Rezkovu ruku ve vápně

Slavia - Příbram: Květ vyslal dělovku, Kolář raději jen vyrážel
Slavia - Příbram: Bořil se snažil obstřelit Kočího
Slavia - Příbram: Šok v Edenu, Rezek ihned po inkasování srovnává na 1:1!
Slavia - Příbram: Sešívaní vedou 1:0 po Bořilově hlavičce!
Slavia - Příbram: Baluta hlavičkoval těsně vedle brány
Parádní střelou z dálky uzavřel Miroslav Stoch konečné skóre utkání Slavia - Příbram na 4:1