Ogrodníková usedla na atletický trůn. S dalšími medailistkami zpívala a tančila

/FOTOGALERIE/ Oštěpařka Dukly Praha Nikola Ogrodníková se stala poprvé vítězkou ankety Atlet roku. Na pomyslmý atletický trůn usedla díky titulu vicemistryně Evropy z Berlína a medailovým úspěchům na mítincích Diamantové ligy. V anketě získala víc hlasů než další držitelka stříbra z německé metropole chodkyně Anežka Drahotová. Třetí skončil koulař Tomáš Staněk, bronzový z halového MS v Birminghamu a čtvrtý z Berlína.

dnes 09:46

SDÍLEJ:

"Jsem šťastná, že mě hlasující posunuli na první místo. Měla jsem výbornou sezonu, ale kdyby si neodbývala mateřskou dovolenou Barbora Špotáková, asi bych nevyhrála. Ona je skvělá oštěpařka," povídala po vyhlášení svěřenkyně Rudolfa Černého. Ten trénuje také zmíněnou světovou rekordmanku a stal se popáté i Trenérem roku. Tím dorovnal triumfy Dalibora Kupky a Jana Železného.

Až na dalších místech se umístili další medalisté z významných světových soutěžích. Čtrvrtá byla bronzová maratonkyně z Berlína Eva Vrabcová Nývltová a páté místo obsadil čtvrtkař Pavel Maslák, halový mistr světa.

Nejlepší ženy se na slavnostním večeru v pražském hotelu Ambassador - Zlatá Husa postaraly i o tradiční "kulturní vložku" atletických vyhlášení. Trio Ogrodníková, Drahotová, Vrabcová zpěvem a tancem přítomným a televizním divákům dokázalo, že jejich kvality se dají najít i mimo sektory a silniční distance.

Další pořadí:
11. Klučinová (víceboje) 160 b., 12. Juška (dálka) 139, 13. Hrubá (výška) 126, 14. Doležal (víceboje) 111, 15. Krupička (běh do vrchu) 98, 16. družstvo běžců do vrchu 82, 17. Malíková (400 m) a L. Hodboď (800 m) oba 64, 19. Stromšík (100 m) 53, 20. Kristýna Dvořáková (běh do vrchu) 31, 21. Šedivá (oštěp) a štafeta mužů 4x400 m všichni 21, 23. Čípa (běh do vrchu) a družstvo běžkyň do vrchu všichni 19, 25. Maršánová (běh do vrchu) 9, 26. K. Seidlová (100 m), Mezuliáníková (1500 m), štafeta juniorů 4x100 m, Šafránková (kladivo) všichni 2, 30. Kateřina Dvořáková (víceboje) a Brunner (ultramaraton) oba 1.

Junior roku: 1. Amálie Švábíková 92

Objev roku: 1. Lukáš Hodboď 47

Trenér roku: 1. Rudolf Černý 40, 2. Pavel Beran 23, 3. Jan Železný 21

Autor: Milan Novotný