Slavia - Kodaň 0:0, střely aktivního Stocha, jinak boj bez šancí

Slávisté se mohli postupu do vyřazovací fáze pohárů, kterou jedenáct let nehráli, přiblížit na jediný bod. Místo toho se základní skupina C vyrovnala a o první dvě pozice se dost možná bude bojovat až do posledního zápasu.

Teoetickou naději na postup si udrželo i čtvrté Bordeaux, které v souběžně hraném utkání remizovalo s Petrohradem.

V Edenu to byla podobně jako před dvěma týdny v Dánsku urputná bitva. Žádná hezká podívaná.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Souboje, skluzy, tvrdé střety, slabá kombinace, málo šancí. Vyloženě gólovou příležitost neměl za celých devadesát minut ani jeden tým.

Kodaň dokonce proti Slavii podruhé v řadě vůbec netrefila bránu, takže domácí gólman Kolář zůstal bez práce.

A nebýt Stocha, slávistického ostřelovače, podobně by dopadl i hostující brankář Andersen.

Slávisté byli naoko aktivnější. Častěji drželi míč, ale plno nadějných akcí zkazili nepřesnostmi na útočné třetině hřiště. Před přestávkou měli sérii několika rohových kopů, ale urostlí obránci Kodaně je při centrovaných balonech uskákakli.

Proto byla na dlouho nejnebezpečnější Stochova rána z 11. minuty. Za šestnáctkou vystřelil z kroku a soupeřova brankáře protáhl, ve druhé půli to po standardní situaci zopakoval.

Stoch byl ze všech fotbalistů na place zdaleka nejaktivnější. Pořád chtěl být u balonu, věřil si. Klidně se vrátil k půlící čáře a dvěma slávistům gestem naznačil: „Na ten míč mi nesahejte.“

V závěru soupeřova brankáře prověřil ještě jednou střelou zpoza vápna, ale Andersen míč nadvakrát chytil.