Chelsea porazila Crystal Palace, uspěli i hráči City, hrají United - iDNES.cz

Od 17.30 nastoupil Manchester United proti Bournemouthu. Zápas sledujeme podrobně v online reportáži.

City v předchozích čtyřech kolech třikrát prohráli, v Southamptonu už ale další blamáž nedopustili. Obhájce trofeje otevřel skóre po deseti minutách, kdy se po rychlé akci trefil David Silva.

V 37. minutě sice domácí Höjbjerg nekompromisní ranou pod břevno potrestal chybu v obraně, ale favorit ještě do pauzy získal dvougólové vedení. Ve 45. minutě si nešťastně srazil Sterlingův centr do vlastní sítě Ward-Prowse a v třetí minutě nastavení první půle hlavou zvýšil Agüero. V závěru byl vyloučen střelec domácí branky Höjbjerg.

Chelsea měla skoro celý zápas proti Crystalu Palace pod kontrolou. Z několika šancí se ale prosadila jen šest minut po přestávce, kdy po Luízově nadýchaném pasu za obranu prostřelil domácího gólmana Kanté. Crystal Palace se dostal k ohrožení branky až v závěru, ale Wickham mířil nad.

Chelsea potvrdila, že se jí v této ligové sezoně venku daří. Na hřištích soupeřů dokonce získala o bod více než doma. Crystal Palace, který před dvěma koly šokoval výhrou 3:2 na stadionu Manchesteru City, doma podruhé za sebou neskóroval a je čtrnáctý.

V bojích o udržení si pomohlo Burnley, které po třech porážkách za sebou zabralo a doma porazilo West Ham 2:0. Vítěznou brankou se na tom v 15. minutě podílel Wood, jenž skóroval proti „Kladivářům“ ve všech čtyřech zápasech Premier League. Burnley má na 18. místě tabulky stejně bodů jako sedmnáctý Southampton, který drží poslední nesestupovou pozici. West Ham je jedenáctý.

Anglická liga pokračuje v týdnu v prvních třech dnech nového roku. A ve čtvrtek 3. ledna se hraje velký šlágr Manchester City - Liverpool.