Search

Sjezd v Bormiu vyhrál stejně jako loni italský lyžař Paris - Sport.cz

Italský lyžař Dominik Paris vyhrál stejně jako loni sjezd Světového poháru v Bormiu a připsal si jubilejní desáté vítězství v kariéře. Úspěch domácích barev na sjezdovce Stelvio podtrhl druhým místem Christof Innerhofer.

Marco Trovati, ČTK/AP

Devětadvacetiletý Paris slavil výhru v SP po roce právě od svého předchozího triumfu v Bormiu. Reprezentačního kolegu Innerhofera porazil poměrně jednoznačně o 36 setin sekundy. Třetí dojel s odstupem 52 setin úřadující mistr světa Beat Feuz ze Švýcarska a osamostatnil se v čele hodnocení disciplíny.

"Je to taktická sjezdovka. Je tam hodně míst, kde se dá ztratit ideální stopa. Musíte si prostě věřit," uvedl Paris, jenž sjezd v Bormiu vyhrál poprvé v roce 2012.

Na zledovatělém Stelviu měl dnes těžkou nehodu Slovinec Klemen Kosi. Sedmadvacetiletý lyžař upadl krátce před cílem a skončil v ochranné síti. Z trati ho po krátkém ošetření na trati odtransportoval vrtulník.