Kvitová smetla soupeřku! V Sydney si zahraje o titul - Sport.cz

Parádní formu potvrdila před Australian Open česká tenistka Petra Kvitová. V pátečním semifinále v Sydney smetla Bělorusku Aljaksandru Sasnovičovou 6:1. 6:2. Na turnaji si zahraje o titul s domácí hráčkou Ashleigh Bartyovou. Na začátek semifinálového duelu musela Kvitová kvůli dešti čekat téměř pět hodin.

Rick Rycroft, ČTK/AP

Kvitová se na kurt dostala až těsně před půlnocí místního času. Do zápasu vlétla ve velkém stylu, v prvním setu ztratila jen jednu hru. Ve druhé sadě se Sasnovičová držela jen do stavu 2:2. Pak Kvitová vyhrála čtyři gamy za sebou a po 66 minutách zápas ukončila. Bělorusce tak vrátila překvapivou porážku z loňského prvního kola Wimbledonu.

V sobotním finále může Kvitová navázat na triumf z roku 2015. Bartyovou zatím v obou vzájemných duelech porazila.