Sparťan Plechatý zahrál rukou, ale videorozhodčí reagovat nemohl - iDNES.cz

Situace se stala v 88. minutě za stavu 3:2 pro Spartu. Plechatý při souboji o míč těsně před šestnáctkou zahrál rukou, což Královec neodhalil. Situaci už hlavní arbitr nemohl vrátit, i když videorozhodčí Plechatého přestupek odhalil.

„Podle protokolu pro VAR rozhodčí tedy nemohl změnit své původní rozhodnutí a musel hru navázat kopem z rohu,“ uvedla komise rozhodčích ve svém komuniké.

Asistent rozhodčího Vít Melichar chyboval v Příbrami, když ve 28. minutě neodhalil ofsajd hostujícího Zlína při vedoucí brance Tomáše Poznara. Příbramský nováček v sobotu zvítězil 3:2.

Podle komise rozhodčích udělal chybu také další pomezní sudí Jiří Kříž, když v nedělním šlágru Plzeň - Slavia (2:0) nesprávně signalizoval ofsajd při gólu Tomáše Chorého. Úvodní branka ze 43. minuty však nakonec byla uznána po přezkoumání od videorozhodčího.