Do závěrečného utkání nasadili čeští trenéři devět hráčů z německých soutěží, ale jenom tři z bundesligy - Tomáše Mrkvu s Babákem z Bergischeru a defenzivního specialistu Kielu Pavla Horáka.

Česko - Německo

Sledujte podrobně od 20.30 hodin.

Češi se díky dvěma trefám Kašpárka ujali vedení 2:1, pak ale začalo jejich tradiční útočné trápení v úvodních poločasech, které je provázelo celý turnaj. Čeští střelci ztroskotávali na brankáři Bitterovi, kterým jim zneškodnil do přestávky sedm pokusů včetně sedmičky Zdráhaly, který neúspěšně atakoval hranici 100 branek na evropských šampionátech.

Nepříznivý poločasový stav 10:13 sice národní tým srovnal za pouhých pět minut a v přesilovce skóre dokonce obrátil, jenže o těsné vedení záhy přišel a Německo si už náskok podruhé v zápase vzít nenechalo. Češi dvakrát soupeře dohnali, ten jim ale vždycky odskočil na rozdíl dvou gólů. Závěr už si favorit pohlídal.

Stoprocentní Norové se v semifinále ME utkají s Chorvaty
Norští házenkáři jako jediní udrželi na mistrovství Evropy stoprocentní bilanci i po čtvrtfinálové skupinové fázi. Na závěr bojů ve skupině v Malmö porazili i bez odpočívající hvězdy Sandera Sagosena v duelu o první místo Slovinsko 33:30 a v pátečním semifinále se utkají s Chorvaty. Ti remizovali s obhájci titulu Španěly 26:26 a zůstali za nimi v tabulce druzí o skóre.

Slovinský házenkář Blaž Blagotinšek střílí na norskou branku.

Nerozhodný výsledek pro oba týmy znamenal první bodovou ztrátu na šampionátu. Španělé se utkají o finále se Slovinci, kteří jako jediní ze semifinalistů už na turnaji zažili hořkost porážky, dokonce dvakrát. Semifinálové duely se odehrají v pátek ve Stockholmu.

Třetí ve skupině II skončili Portugalci po vítězství 34:26 nad Maďarskem, které tím už před zápasem Norska se Slovinskem přišlo o semifinálové naděje. Portugalci si na úkor soupeře prodloužili účinkování na ME alespoň o duel o páté místo. V sobotu se v něm utkají s Německem.