Kristýna Plíšková v Lucemburku skončila v prvním kole

Kristýna Plíšková sice úspěšně prošla kvalifikací, ale v prvním kole podlehla Carle Suárezové-Navarrové hladce ve dvou setech.

Lucemburk - Kristýna Plíšková vypadla na turnaji v Lucemburku v 1. kole. Česká tenistka po úspěšně zvládnuté kvalifikaci prohrála s třetí nasazenou Španělkou Carlou Suárezovou 3:6, 4:6.

Plíšková minulý týden ukončila sérii porážek a v Linci po postupu z kvalifikace v 1. kole uspěla. V hlavní soutěži WTA tehdy vyhrála poprvé od červencového turnaje v Moskvě. Dál ale nedošla, protože v dalším utkání hladce podlehla krajance Barboře Strýcové.

Dnes proti Suárezové nedostala příliš šancí. Jediný brejkbol, ke kterému se dopracovala, sice ve 2. setu proměnila, poté však znovu přišla o svůj servis a za 68 minut i druhé vzájemné utkání se Španělkou prohrála.

Tenisový turnaj žen v Lucemburku (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Suárezová (3-Šp.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 6:4, Gasparjanová (Rus.) - Sakkariová (7-Řec.) 6:1, 7:6 (7:4), Ferrová (Fr.) - Niculescuová (Rum.) 4:6, 7:6 (8:6), 6:0.