Norský biatlonista Johannes Boe vyhrál stíhací závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Českému triu Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký se závod nevydařil, když všichni Češi propadli při střelbě. Nejlepším z Čechů ve výsledkové listině je Ondřej Moravec na osmnácté příčce.

Libor Plíhal, ČTK

Biatlonista Ondřej Moravec dojel osmnáctý ve stíhacím závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. První místo ze sprintu uhájil Nor Johannes Thingnes Bö. Druhý projel cílem Rus Alexandr Loginov a třetí místo ve větru vybojoval Johannesův bratr Tarjei.

Moravec musel na čtyři trestná kola a oproti sprintu si polepšil o pět míst. Michal Krčmář udělal na střelnici sedm chyb a klesl z 20. na 32. místo. Junior Jakub Štvrtecký nezvládl položky vstoje, obsadil 49. příčku a nedočkal se prvních bodů v kariéře.