Boj o ligové dno dostává nový náboj. Poslední jsou sice stále Pardubice a předposlední Litvínov, jenže Vítkovice před nimi mají už jen jediný bod náskok. Spokojená nemůže být ani druhá Sparta, která prohrála třetí zápas z posledních čtyř, tentokrát v Olomouci 1:4.

Plzeň si pěkným výkonem poradila s Třincem 5:2, závěr zápasu okořenila bitka mezi Hrehorčákem a domácím Kodýtkem. Zlín zapomněl na prohru s Hradcem a vyhrál nad Mladou Boleslaví 4:1. Liberec naopak srazila hrůzná chyba brankáře Dominika Hrachoviny při rozehrávce, Karlovy Vary tak utkání na ledě soupeře otočily a zůstávají na dohled elitní šestce.

Liberec - Karlovy Vary 2:3

Domácí vykročili báječně, ve třetí minutě využil Jaroslav Vlach toho, že mladému brankáři Janu Bednářovi vypadl puk po střele Lukáše Dernera. Dál se dlouho nic nedělo, až ve 37. minutě vyrovnal tečí Jakub Flek. Zápas rozhodla následná fatální chyba libereckého brankáře Dominika Hrachoviny, který pokazil rozehrávku, nechal si vzít puk napadajícím Martinem Kohoutem a jen sledoval, jak Martin Rohan pálí do prázdné brány. Klíčový třetí gól dal ve 46. minutě Michal Plutnar, snížení Marka Zachara z úniku už bylo k ničemu.

Tipsport extraliga 2019/2020
39. kolo 24. 1. 2020 18:00
zápas skončil v normální hrací době

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Tomáš Veselý - Jakub Frodl, Miroslav Lhotský.

Přejít na on-line reportáž

Pardubice - Kometa 4:2

Jako první se trefil sedmnáctiletý obránce Komety Stanislav Svozil, když objel bránu a bekhendem ve 14. minutě puk zasunul. Rychle ovšem srovnal další mladík Matěj Blümel po nahrávce Tomáše Rolinka. Pak i dál vládli domácí. Ve druhé třetině se prosadil Denis Kusý a ve 32. minutě přidal gól na 3:1 Robert Kousal v přesilové hře. Daniel Rákos sice ve 41. minutě snižoval tečí po nahození Zaťoviče, jenže Pardubice se trefily ještě do prázdné brány.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Adam Kika - Jiří Gebauer, Milan Kis.

Olomouc - Sparta 4:1

Začátek zápasu ozvláštnilo slavnostní buly vhozené MMA zápasníkem Karlosem Vémolou, olomouckým rodákem. Hokej byl zajímavější, už ve druhé minutě pálil za Matěje Machovského domácí Jan Káňa z mezikruží, o chvíli později na něj navázal ještě Rostislav Olesz a v závěru první třetiny zvýšil Lukáš Klimek. Sparta dokázala odpovědět až ve 49. minutě díky trefě Roberta Říčky, nicméně v 56. minutě dával do prázdné Jan Jaroměřský. Sparta prohrála třetí utkání z poslední čtyř.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Tomáš Horák - Milan Jindra, Michal Zíka.

Kladno - Litvínov 3:5

Už s novou posilou do obrany Michalem Moravčíkem vyloupil Litvínov kladenské Rytíře, nový obránce se rovnou zapsal asistencí na gól Františka Gerháta ze 34. minuty. Celý zápas Kladno jen dotahovalo. Když se přiblížilo například góly Bradyho Austina nebo Ladislava Zikmunda, hosté vždy rychle odskočili. Dvakrát se prosadil František Lukeš. Litvínov díky vítězství dál drží předposlední místo o skóre.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Robert Čech - Rudolf Tošenovjan, Roman Výleta.

Plzeň - Třinec 5:2

Rozjetý Třinec v Plzni narazil, byť začátek měl nadějný, když využil přečíslení Aron Chmielewski ze třetí minuty. Pak už to byla spíš výborná práce domácích, v 10. minutě brankář Štěpánek vyrazil puk před sebe, čehož využil Tomáš Vracovský, v 15. minutě se prosadil Patrik Zdráhal, a i když ještě Ondřej Kovařčík ve 23. minutě srovnal, na Romana Vráblíka už Třinec neodpověděl. Plzeň ještě zvýšila vedení díky Budíkovi a Mertlovi ve třetí třetině.

39. kolo 24. 1. 2020 17:30

Rozhodčí: Roman Mrkva, Robin Šír - Michal Axman, Daniel Hynek.

Vítkovice - Hradec Králové 1:4

Vítězství hradeckých hokejistů vzal na sebe kapitán Radek Smoleňák, který nastřílel hattrick. Vítkovice se radovaly jen v 15. minutě, kdy Alexandre Mallet bekhendem vykoupal brankáře Marka Mazance. Ve 36. minutě vyrovnal Lukáš Cingel. Smoleňák se dvakrát prosadil díky důrazu u brankoviště pomocí dorážky, třetí branku vstřelil z poloviny hřiště do prázdné brány. Vítkovice prohrály třetí utkání v řadě.

Rozhodčí: Daniel Pražák, Zbyněk Kubičík - Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan.

Zlín - Mladá Boleslav 4:1

Na úvodní bekhendový gól zlínského Zdeňka Okála reagoval ještě v téže 25. minutě mladoboleslavský Ondřej Najman dorážkou, jenže na víc Středočeši neměli. Vítězný gól dal ve 32. minutě Jan Dufek, jeho nahození prošlo mezi betony Gaspera Krošelje. Ve třetí části vítězství jistili Ralfs Freibergs a Martin Novotný. Zlín opět potvrdil, že téměř zázračně unikl hrozbě sestupu a reálně pomýšlí na play off.

Rozhodčí: René Hradil, Pavel Obadal - Jaromír Bryška, Vladimír Rožánek.